“Viss izskatījās tik ticami!” Jauns krāpšanas veids – izmantojot populāra piegādes servisa logotipu, viltvārži izvilina norēķinu karšu datus

Kadagas iedzīvotājs Vadims populārā sludinājumu portālā ievieto fotogrāfijas ar bērnu manēžu, kuru vēlas pārdot! Jau pēc īsa brīža uzrakstījusi potenciālā pircēja, kura bijusi ieinteresēta preci iegādāties.

2021. gada 8. februārī 19:31

Vadims stāsta, ka pircēja sākusi par preci uzdot papildu jautājumus. Vaicājusi pēc bildēm un video – pārdevējs uz interesējošajiem jautājumiem atbildējis, arī video aizsūtījis. Pēc īsa brīža pircēja piekritusi bērnu manēžu pirkt, izmantojot kurjera pakalpojumus. Atsūtījusi Vadimam saiti ar it kā noformētu pasūtījumu uzņēmuma “DPD Latvija” mājaslapā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vadims
iekritis krāpnieku nagos

Atverot “linku” biju jāievada bankas kartes dati – derīguma termiņš un trīs ciparu kombināciju. Visu nosaucu, vēl bija jāieraksta, cik bankas kartē ir nauda. Ierakstīju 30 eiro. “Palaidu” ar Smart ID internetbanku, un tas arī bijis klikšķis, kad nauda jau noņemta.

Sekojot pircējas norādēm, Vadima trīsdesmit eiro jau aizceļojuši citur – saprot, ka iekritis krāpnieku nagos, vēlas brīdināt citus sludinājumu portāla lietotājus. Būt uzmanīgiem aicina arī “Bez Tabu” skatītāja Kristīne.

Kristīne
brīdina par krāpniekiem

Mēs pārdevām skapi. Uzradās pircējs, atsūtīja saiti, sakot, ka par skapi naudu samaksājis caur DPD kurjeru. Drošības pēc sazvanījāmies ar DPD. Izrādās, nekā! Tas šobrīd ir ļoti aktuāls krāpniecības veids!

Pie CERT.lv vērsušies jau vairāki desmiti iedzīvotāju, kuri pēc sludinājumu ievietošanas kādā no portāliem saņēmuši rakstveida ziņu no krāpniekiem. Krāpnieki saziņai izmanto Latvijā reģistrētus numurus, raisot vēl lielāku uzticību. Kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis atgādina, ka cietušajiem uzreiz jāpiezvana bankai, lai karti bloķētu. Ikvienam iesaka rūpīgi izvērtēt katru darījumu internetā un atcerēties, ka bankas kartes datus nevienam nedrīkst izpaust.

Valsts policijā vērsušies vairāk nekā simts iedzīvotāju, ziņojot par jauno krāpšanas veidu – ne visi no tiem ir apkrāpti, daļa cilvēku sapratuši, ka darījums nav godprātīgs, taču tāpat par to izstāstījuši likumsargiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dmitrijs Homenko
Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks

Vienīgā informācija, kuru var droši nodot pircējam, lai viņš veiktu apmaksu ir konta numurs.

Valsts policija norāda, ka izmeklēšana straujiem soļiem iet uz priekšu – šobrīd ir noskaidrota krāpnieku atrašanās vieta. Ikvienam, kurš saņēmis aizdomīgas vēstules no it kā pircējiem vai atvēris kādu no sūtītajām saitēm, ievadījis informāciju par sevi, jāvēršas CERT.lv un par to jāziņo arī Valsts policijai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm