tv3.lv

“Viss sākās ar nieka 50 centiem!” Krāpnieki vairāku mēnešu laikā būtiski patukšo kurzemnieces kontu

“Bez Tabu” skatītāja no Kurzemes, kura vēlas saglabāt anonimitāti, ir satraukuma pilna – kāds bez sievietes ziņas smeļ naudu no bankas konta, turklāt ar katru reizi summas kļūst lielākas un lielākas, un lielākas…

Kurzemniece ar patukšotu kontu

Es tīrīju vannasistabu. Un bērns man dārziņā. Un telefons stāv virtuvē. Pīkst, pīkst… Es iznāku no vannasistabas, paskatos… pirkums veikts pa 39 eiro un 99 kapeikām [centiem].

Kurzemniece atklāj, ka par katru norēķinu, kas veikts ar karti, no bankas tiek saņemts paziņojums. Iepriekš saimniece tam īpašu uzmanību nepievērsa. Tikai tagad tapis skaidrs, ka vairāki no pīkstieniem informēja arī par krāpnieku veiktajām darbībām pat vairāku mēnešu garumā. Viss esot sācies ar 50 centiem, vēlāk pārskaitījuma apmērs pārsniedza eiro, desmit eiro un līdz kļuva pat vairāku desmitu eiro apmērā.

kurzemniece ar patukšotu kontu

Kad es sāku skaitīt kopā, tad izrādījās [kopā] 590 eiro no janvāra.

Saņemot auksto dušu, kurzemniece momentāni sazinās ar banku “Citadele”. Finanšu iestādes darbinieks bloķē kontu un norēķinu kartes. Par nelaimi, klientei maksājumu apturēt vairs neizdodas, arī atgūt izkrāptos līdzekļus tik vienkārši nemaz neesot iespējams.

Kaspars Briška

bankas “Citadele” IT drošības daļas vadītājs

Tā ir viena no izplatītākajām krāpniecības metodēm saistībā ar daudzu cilvēku pievēršanos interneta darījumiem, veikaliem, maksājumiem un tamlīdzīgi. Tas nozīmē, ka karšu dati tiek izmantoti, nozagti. Vai arī attiecīgi tirgotāji, kas ir negodīgi, kas nodarbojas tieši ar krāpnieciskiem mērķiem, šos te karšu darījumus izmantot negodprātīgos nolūkos.

Kurzemniece gan ir izbrīnīta par bankas kartes datu noplūdi, jo pirkumi internetā tiekot veikti reti.

Atklājas, ka pirms dažiem mēnešiem kurzemniece interneta vietnē esot iegādājusies digitālu pakalpojumu, samaksājot par to pavisam nenozīmīgu summu. Taču tieši maksājuma brīdī, ievadot bankas kartes datus, krāpnieki izceļ lielo laimestu, jo kliente pati atver sava digitālā seifa vārtus un ielaiž ļaundarus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Citadele” pārstāvis skaidro, ka tirgotāji nereti izveido pievilcīgu piedāvājumu par tikpat pievilcīgu cenu. Un šādu tirgotāju mērķis bieži vien ir nevis nopelnīt, pārdodot šo piedāvājumu par vienu eiro vai 50 centiem, bet gan iegūt kartes datus, apmānot klientu un piespiežot, pierunājot uz ilgtermiņa finanšu darbībām. Proti, apstiprinot kādus maksājumus, kas atkārtojas. Un tad summas jau ir krietni vien lielākas.

Savukārt Finanšu nozares asociācijas informācijas tehnoloģiju drošības speciālists Oskars Blumbergs uzsver, ka šajā situācijā ļoti izceļas krāpnieku metode – vispirms ar nelielu darījumu tiek pārbaudīts, vai krāpniecisko darījumu pamanīs klients un bankas drošības sistēmas. Šādā veidā tiekot “iesildīts” gan klients, gan digitālie rīki. Līdz ar to ir ļoti svarīgi, lai katrs konta īpašnieks sekotu līdzi jebkurām izmaiņām kontā, tostarp arī par nelieliem darījumiem.

Kurzemniece ar patukšotu kontu

Manā gadījumā tās bija sīkas summas, bet es to nebūtu pat piefiksējusi… Tā bija sakritība todien. Tiešām, sekojiet līdzi saviem kontiem, jo es nedomāju, ka tas ir iespējams.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm