tv3.lv

“Žēl skatīties!” Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

13. janvārī 19:46

Madonas novada Vestienā ziemā strādnieki maina daudzdzīvokļu nama jumtu. Novērojot strādāšanu zem klajas debess pat bargā salā, iedzīvotāji uzskata, ka darba devējs, liekot strādāt šādos laikapstākļos, apdraud darbinieku veselību.

Ar “Bez Tabu” sazinājās Vestienas iedzīvotāja, kura jau ilgstoši ar žēlumu novēro strādnieku brigādi, kas ziemā, arī bargā salā, maina jumtu vienam no Vestienas daudzdzīvokļu nama jumtiem.

Satraucas par salstošiem strādniekiem uz mājas jumta

Par tiem strādniekiem mani pārņem šausmas. Iedomājieties, viņi tur visu dienu ir uz tā jumta! Šajā aukstumā! Vai tiešām tādā aukstumā var likt cilvēkam darīt tādu darbu? Viņi no plkst. 8.00 sāk to jumtu taisīt un līdz pulksten 16.00 ņemas.

Strādnieki uz jumta strādāja arī 12. janvārī, kas bija ļoti salta. Todien no rīta gaiss atdzisa līdz aptuveni -20 grādiem.

Arī citi “Bez Tabu” uzrunātie Vestienas iedzīvotāji pauda viedokli, ka strādāt ilgstoši ārā lielā aukstumā neesot prātīgi.

SIA “IM Būve” brigādes strādnieks Andris raidījumam atzina, ka ir dienas, kad laikapstākļi nav no pateicīgākajiem strādāšanai, bet par aukstumu nesūdzas, jo darbs negaida: ja grib nopelnīt, jāstrādā. Nostrādājot noteiktu laiku, ar kolēģiem dodoties sasildīties, pēc kā atkal atsāk strādāt, stāstīja strādnieks.

Raidījums sazinājās ar būvfirmas “IM Būve” priekšnieku Mareku Ļaudaku.

Mareks Ļaudaks
“IM Būve” priekšnieks

Uz jumta strādāt var. Mūrēt skursteņus nevar, bet jumtu mainīt var. Aukstumā viņi paši [strādnieki] lēma, – braukt vai ne. Kad pārāk auksti, protams, tik aukstā ne. Nevar pastrādāt, rokas salst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts darba inspekcijā (VDI) informēja, ka arī bargā salā atļauts strādāt, bet darba devējam jānodrošina darbiniekiem silts darba apģērbs.

Mārtiņš Šaškevičs
VDI Darba aizsardzības nodaļas vecākais eksperts

Tāpat Ministru kabineta noteikumi nosaka, cik ilga ekspozīcija pieļaujama. Darba devējam jānodrošina vieta, kur darbinieks var sasildīties. Temperatūras amplitūdā no -19 līdz -30 grādiem maksimāli pieļaujamā ekspozīcija ir 70 minūtes, pēc kurām vismaz 25 minūtes atļauts atpūtas laiks, lai sasildītos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm