tv3.lv

“Nevēlos dzīvot kā uz skatuves!” Krustkalnu ciema iedzīvotāji iebilst pret jaunā projekta būvniecību

Šobrīd Pierīgā, Krustkalnos, notiek plaši būvdarbi dzīvokļu kompleksā “Apiņi”. Ar to ne visai apmierināti ir apkārtējo māju iedzīvotāji. Una klusajā apkaimē mitinās jau četrus gadus, bet nu apsver domu mierīgo ārpilsētas dzīvi iemainīt pret ko citu!

Una
pret būvniecības darbiem

Tas, ka šeit notiks būvniecība, bija zināms jau 2020. gadā, kad teritorijai tika izstrādāts lokālplānojums. Bija arī no mazstāvu dzīvojamo māju teritorijas pārlikts uz jaukta tipa centrālbūves teritoriju. VARAM šo jauno teritorijas plānojumu apturēja, un Ķekavas novada dome atcēla šos saistošos noteikumus, līdz ar to saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem un plānojumu, teritorijā pieļaujama mazstāvu dzīvojamās māju apbūves teritorija, kur stāvu skaits ir līdz trim stāviem.

Ņemot vērā, ka teritorijas plānojumam vairākkārt tika mainīti saistošie noteikumi, Unai aizdomas krīt uz nelikumīgu būvniecību!

Una
pret būvniecības darbiem

Šādas mājas šajā teritorijā ir paredzētas septiņas, līdz ar to es uzskatu, ka tiek pārkāpti normatīvie akti un notiek patvaļība. Nav vēlēšanās dzīvot visu laiku kā uz skatuves. Arī kaimiņu mājai, protams, blakus būs piecstāvu māja.

Juris Zilko
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs

Būvniecība šajā zemes gabalā pamatojas ar 2020. gada domes lēmumu par lokālplānojuma apstiprināšanu. Lokālplānojums paredz šo apbūvi mazstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar kopējo augstumu līdz 16 metriem. Mūsu plānotāju ieskatā varēja realizēt šo projektu.

Pašvaldībā saņemts ne viens vien iebildums par šo projektu, tomēr iedzīvotāju viedoklis netika ņemts vērā, dodot zaļo gaismu šim plānojumam.

Juris Zilko
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs

Šo lēmumu pamatojot ar to, ka gan spēkā esošais teritorijas plānojums, gan izstrādē esošais atļauj pie nosacījumiem šādu apbūvi. Vēlāk, 2020. gada rudenī, saņēmām arī VARAM atzinumu, ka lokālplānojums ir realizējams atbilstoši tai redakcijai, kādu dome pieņēma. Krustkalnu apkaime kopā ar Baložu pilsētu ietilpst urbānajā pilsētas daļā un skaidrs, ka šī teritorija ir ar blīvāku apbūvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka Krustkalnu ciemats jau vēsturiski ietilpst urbānajā Ķekavas novada daļā, tāpēc iedzīvotājiem būs vien jāsamierinās ar dzīvojamā kompleksa parādīšanos!

Žurnāliste
Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm