Vai ogrēniešiem ir cerības uz kultūras dzīves atjaunošanu Ogres estrādē?

Ogres estrāde vienmēr ir bijusi iecienīta pasākuma norises vieta, kur uzstājušies slaveni mākslinieki, tomēr šobrīd ogrēnieši ir nobažījušies par estrādes turpmāko likteni!

Jevgēņija
nesaprot, kāpēc estrādē nekas nenotiek

Tā jau vairākus gadus stāv tukša, saimniekiem kaut kādā veidā tā ir jāuztur, jāmaksā nodokļi un jāveic labiekārtošanas darbi. Kad tas viss darbojās, mēs tur visi piedalījāmies, staigājām, priecājāmies, nu jūs paši esat lietas kursā, un šie divi gadi… Es katrā gadījumā, cik šeit staigāju, nekad neesmu redzējusi afišas par to, kad kaut kas notiek.

Vineta
cer uz estrādes atjaunošanu

Es gan domāju, ka deputāti vēl varētu kaut ko darīt lietas labā. Starp citu, to estrādi cēla paši ogrēnieši. Es arī gāju palīgā darbos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marija
uzskata, ka estrādē aktīvi jānotiek pasākumiem

Sākumā bija ļoti jauki pasākumi, koncerti bija, bet tagad jau kādu laiku nekas nenotiek. Žēl.

Vietējie Ogres estrādi sauc par vietu, bez kuras nu neiztikt. Uz doto mirkli estrāde ir slēgta apmeklētājiem , un tās apkaime iedzīvotāju nav acīm tīkama, taču visi kā viens ilgojas pēc rosības kultūras placī.

Marija
uzskata, ka estrādē aktīvi jānotiek pasākumiem

Estrāde ir kolosāla, akustika ir ļoti laba!

Vineta
cer uz estrādes atjaunošanu

Estrāde bija burvīga vieta. Esmu sena iedzīvotāja, un mēs uz to estrādi gājām ļoti bieži.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ogres pašvaldībā šobrīd nav informācijas par privātīpašuma nodošanu citās rokās, tomēr par to viennozīmīgi ir jābūt lietas kursā arī domei.

Nikolajs Sapožņikovs
Ogres novada pašvaldības pārstāvis

Viens no mīnusiem ir arī tas, ka objekts ir diezgan nolaistā stāvoklī. Pretī estrādei ir rotaļu laukums, kas ir viens no modernākajiem Latvijā, bet otrā pusē stāv ne visai pievilcīgs objekts.

Pilsētas objektu pašvaldības pārstāvji gan uzskata par pamestu, tāpēc šobrīd ir pāragri spriest par kultūras dzīves atjaunošanu estrādē. Savukārt privātīpašnieks to attaisno ar pandēmijas radītajām sekām.

Nokritis koks, salauzts žogs, nokritis jumtiņš – tās ir ziemas un vētru sekas, ko plānojam novērst pavasarī. Vasarā zāle tiek pļauta, krūmi griezti, sētnieks pieslauka. Kopšanas darbi notiek, protams, tie nenotiek tik regulāri un intensīvi kā pasākumu sezonā. Rudenī un ziemā vairākkārt pieķērām jauniešu bariņus, kuri līda teritorijā un demolēja solus, žogus, teritorijas apgaismojumus, piegružoja. Gaidām labvēlīgākus apstākļus koncertu un pasākumu nozarē, kā arī likumdošanā.

Par pasākumu aktivitāti pilsētā ogrēnieši gan nevar sūdzēties, to galvenokārt nodrošina kultūras centrs.

Elīna Aupe
Ogres kultūras centra vadītāja

Iedzīvotāji var neuztraukties, kultūras dzīve Ogrē ir un būs. Ogres novada Kultūras centrs vasaras sezonā nodrošina dažāda veida brīvdabas pasākumus, kuru norisei parasti tiek izvēlētas vietas, ko apsaimnieko Ogres novada Kultūras centrs un Ogres novada pašvaldība. Tikai izņēmuma gadījumos un pēc abpusējas vienošanās pasākumi tiek rīkoti privātpersonām vai uzņēmumiem piederošos īpašumos. Mums estrādes lietošana ir ļoti īpašos un lielos gadījumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienam no roka iemiesojumiem Atim Ieviņam uz Ogres estrādes skatuves ir sanācis kāpt vien pāris reižu, bet jebkurā gadījumā tā ir tuva sirdij.

Atis Ieviņš
ogrēnietis un bijušais grupas “Colt” dalībnieks

Es vispār estrādi atceros no skolas laikiem, kad tur notika aktīvas darbības, bet vairāk tur notika krievu auditorijai mērķēti koncerti. Tagad ilgu laiku ir klusums. Vispār es domāju, ka tas ir ogrēniešu īpašums un mūsu vietējai valdībai to vajadzētu dabūt savā īpašumā.

Gan iedzīvotāju, gan pašvaldībā cerības uz estrādi vēl nav zudušas, cerot, ka šā jautājuma risināšanā lielāku atdevi ieguldīs arī paši saimnieki!

Žurnāliste
Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm