tv3.lv

“Par savu bērnu nākotni cīnās.” Jūrmalnieki piketē pret bibliotēkas likvidāciju

Pie Jūrmalas novada domes pulcējies krietns bariņš jūrmalnieku. Izņemot pilsētu, kurā dzīvo, viņus vieno vēl kas – šie cilvēki mīl lasīt grāmatas. Nu viņi atzīst, – nupat šis hobijs tiek apslāpēts, jo novada pašvaldība grasoties slēgt divas bibliotēkas.

Dace
aktrise, piketa dalībniece

“Jūrmalas dome mērķtiecīgi, nepamatoti, neargumentēti un tā tālāk mēģina likvidēt divas bibliotēkas. Ar vienu bibliotēku liekas, ka ir cauri, tā ir Asaru bibliotēka. Kaut kad nav pamata un argumentu arī to slēgt. Un otra bibliotēka, kura ir lielāka un kurai ir liels apmeklētāju skaits, ir Bulduru bibliotēka.”

Piketā satiktie jūrmalnieki stāsta, ka Bulduru bibliotēka ir jau 70 gadus un tā pulcē kā jaunus, tā vecus, un īpaši to iecienījuši studenti, jo tās apkārtnē ir trīs augstskolu filiāles. Jūrmalniece Veneranda atzīst, ka viņai šis brīdis ir īpaši emocionāls, jo tas saistās ar Policijas akadēmijas likvidēšanu, kurā kundze bijusi klātesoša.

Jūrmalas novada pašvaldības pārstāvji akcentē, ka par abu bibliotēku likvidāciju runāt nebūtu korekti. Likvidācija draud tikai vienai – Asaru bibliotēkai -, Bulduru bibliotēku plānots pārcelt uz citām telpām – uz teātra ēku. Kultūras nodaļas vadītāja uzskata, ka ir apsveicama iedzīvotāju iesaiste šajā jautājumā.

Domes pārstāve atklāj, ka šobrīd tiek meklēti līdzekļi un risinājumi, lai vecā Bulduru bibliotēkas ēka nepaliktu tukša, un mierina – grāmatu krājumi nekur nepazudīs.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm