tv3.lv

Pārdaugavas iedzīvotāji satraukti: ielas šaurības dēļ automašīnas pārvietojas pa gājēju ietvēm

Juris dzīvo Pārdaugavā – netālu no Botāniskā dārza. Katru rītu pa Gregora ielu Juris uz bērnudārzu pavada bērnu, tomēr ik reizi uz drošu nokļūšanu galamērķī var tikai cerēt.

Juris atklāj, ka vienā ceļa pusē esošo stāvvietu dēļ uz brauktuves ik rītu rodas sastrēgumi.

Juris
Nejūtas droši uz ceļa

“Notiek plūsma divos virzienos. Un viena no plūsmām notiek pa gājēju ceļiem un gājējiem jāmūk, kur nu prot. Un ja vēl vecāki dodas ar bērniem, tad tas kļūst bīstami.”

Haoss ielā novērojams konkrētā dienas laika posmā – aptuveni no plkst. 8.10 līdz 8.50 no rīta. Tas tāpēc, ka ielas abās pusēs atrodas izglītības iestādes, uz kurām no rītiem vecāki nogādā savas atvases. Arī brīdī, kad Juri satiek “Bez Tabu” komanda, automašīnas pārvietojas gan pa brauktuves daļu, gan gājēju – uzbraucot uz trotuāra.

“Bez Tabu” komanda satiek arī blakus esošās izglītības iestādes valdes locekli, kura situācijā problēmu neredz. Viņa aicina priecāties, ka mācības var notikt un būt iecietīgiem vienam pret otru konkrētajā diennakts stundā, kad automašīnas uz ielas ir patiesi daudz. Viņa arī uzsver, ka sadarbībā ar Rīgas domi uz ielas uzstādīts gulošais policists.

Arī Rīgas domes pārstāvis uzskata – problēma ir pašos autobraucējos, nevis ceļa konstrukcijā.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

“Tā ir autovadītāju kultūra. Šeit ir jautājums pie pašiem vadītājiem. Šeit ir skaidri nodalīta brauktuves daļa no ietves daļas un vadītāji pārkāpj būtiski ceļu satiksmes noteikumus.”

Tikmēr satiksmes drošības ekspertam Oskaram Irbītim kabatā ir veseli divi potenciālie risinājumi – likvidēt uz ceļa esošo stāvvietu zonu (neļaut automašīnām atstāt auto) vai ceļu pārveidot par vienvirziena ielu.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm