“Pat par vīrieti tā neiemirdzas acis kā par ēdienu.” Marija Grauba atklāj savu Ziemassvētku ēdienu

2022. gada 22. decembrī 12:46

Stāstu sērijas “Ziemassvētku garša” ietvaros “Bez Tabu” tiekas ar Mariju Graubu – mūziķi, aktrisi, Aigara Graubas meitu. Viņa kopš 5 gadu vecuma dzīvo Vācijā, tomēr par Latviju neaizmirst – šeit ciemojas vairākas reizes gadā. Marija gatava atklāt savu tradicionālā Ziemassvētku ēdiena recepti, kā arī dalīties ar dažādiem kurioziem.

Marija atklāj, ka viens no Graubu ģimenes Ziemassvētku ēdieniem ir rīsi dominikāņu gaumē ar cūkgaļas medaljoniem. Marija stāsta, ka ģimene Vācijā (mamma, vecmamma un divi brāļi) vienmēr priecājas par Marijas atgriešanos, jo tieši viņa ir tā, kam patīk un padodas gatavot. Ļoti bieži – kādas jaunas un neierastas receptes.

Marijas Ziemassvētki saistās tieši ar Vāciju, jo visi svētki svinēti tieši tur. Vasaras gan Marija bieži pavadījusi Latvijā.

Marija Grauba
Mūziķe, aktrise

“Vienreiz mums aizdegās mūsu koks, tas bija kolosāli. Un aizdegās arī dažas dāvanas un tostarp arī kastīte, kur iekšā bija mana mazā lellīte. Bet, paldies Dievam, nekas nenotika un viss izdzīvoja. Man, protams, bija vislielākais prieks, jo tas bija actions (notikums) kaut kāds.”

Marija vēl ir pārliecināta, ka reiz dzirdējusi arī Ziemassvētku vecīša kamanas. Katros Ziemassvētkos Marijas ģimenei ir arī kāda nemainīga tradīcija- viņi dodas uz baznīcu un tur visi kopā dzied “Klusa nakts, svēta nakts”.

Marija Grauba
mūziķe, aktrise

“Man saka – ja es runāju par ēdienu, man iemirdzas acīs tā kā ne par vienu tēmu neiemirdzas. Pat vīrietis tik tālu nav ticis, ka man iemirdzas tā acis kā par ēdienu.”

Arī runājot par kino, Marijai mirdz acis. Jo šogad Marija piedzīvoja savu lielo kino debiju tēva Aigara Graubas filmā “Circenīša Ziemassvētki”. Marija atzīst, ka redz daudz kopīga ar savu filmas tēlu – Kambalu.

Kā tapa Marijas Ziemassvētku ēdiens, skatieties sižetā.

Receptēm nepieciešams:

Rīsi dominikāņu gaumē: 

Olīveļļa
Rīsi (basmati vai jasmīna)
Kukurūza bundžiņā
Buljona kubiciņi (mīksti)

Cūciņas medaljoni: 

Olīveļļa
Cūkas fileja
Baltie sīpoli
Gaišā sojas mērce
Maltie pipari

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm