tv3.lv

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, “Eņģeļi pār Latviju” vēstnese Diāna sākusi runāt

Pagājušā gada akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnesei Diānai nu jau seši gadi. Ārēji nekas neliecina, ka meitene cieš no autiskā spektra traucējumiem, taču Diānai bija grūtības izteikties, un četru gadu vecumā viņa tikpat kā vēl nerunāja.

2019. gada 19. decembrī 20:20

Raidījums “Bez Tabu” sastop Diānu, kad meitene kopā ar ģimeni dodas uz vienu no viņas mīļākajām vietām, viesnīcas “Lielupe “spēļu un rotaļu telpu. Diāna gada laikā apguvusi ne tikai runātprasmi, bet arī labi dzied. Meitene labprāt demonstrē jauniegūtās prasmes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl pirms gada Diānai bija izteikti valodas attīstības traucējumi. Viņas ģimenes lielākā vēlme bija, lai meitene sāktu runāt, un tagad tas ir noticis. Patiecoties ziedotāju atbalstam, Diāna visu pagājušo gadu trīs reizes nedēļā varēja turpināt ABA terapiju. Kļuvusi daudz mierīgāka un draudzīgāka. Iemācījusies klausīties, domāt, saprast, atradusi draugus arī bērnudārzā.

Diānas mamma Sofija labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” rīkotājiem un ziedotājiem uzrakstījusi pateicības vēstuli.

Sofija
Diānas mamma

Man tikai gribētos vēlreiz pateikt Jums liels paldies par Jūsu atbalstu, un vēlos dalīties ar Diānas panākumiem, kā arī pastāstīt par viņas runas un attīstības progresu šogad. Jau vairākus gadus, pateicoties Jums, Diāna apmeklē ABA terapijas kursus, kur 3 reizes nedēļā ar viņu nodarbojas tiešām labi speciālisti. Pagājušajā gadā Diāna ar grūtībām varēja sasiet pāris vārdus kopā, nesaprotot to nozīmi, bet šogad viņa ne tikai iemācījās daudz jaunus vārdus un frāzes, bet arī sāka tos salikt mazos teikumiņos. Viņa sāka saprast, ko tieši no viņas grib, kā arī izteikt ar vārdiem savu prieku, zinātkāri, neapmierinājumu un citas emocijas. Diāna visu laiku izvairījās no svešiem cilvēkiem, bija aizvērta, nepatika kontaktēties ar citiem bērniem, nedalījās ar savām mantām un rotaļlietām. Bet tagad viņa pamazām kļūst atvērtāka citiem bērniem bērnudārzā vai spēļu laukumiņā, kā arī sadraudzējās ar meiteni no mūsu bērnudārza grupas. Viņas spēlējas kopā, iet uz brokastīm, turoties aiz rokām, dalās ar savām mantām un rotaļlietām, smejas un jautri kopā pavada laiku. Diāna kļuvusi daudz mierīgāka, uzticamāka un draudzīgāka. Viņa iemācījās klausīties, domāt, saprast un arī izpildīt dažādus lūgumus, kas ir ļoti svarīgi!

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” laikā ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību, ziedojot portālā bsf.lv, izmantojot ziedojumu kastītes, iegādājoties akcijas preces “Rimi” veikalos vai ziedojot “MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājaslapā mansrimi.lv, kā arī zvanot pa tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties engeliparlatviju.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm