tv3.lv

Anestēzijas vietā, transs – Latvijā veikta pirmā operācija hipnozē! FOTO!

2017. gada 20. februārī 20:20

Asinsvadu ķirurgs, flebologs Žoržs Žabūrs reiz piedalījies operācijā Francijā, kuras laikā anestēzijas vietā izmantota hipnoze. Eiropā šī atsāpināšanas metode tiek izmantota jau sen, un beidzot pirmā operācija veikta arī Latvijā.

Hipnozi varot izmantot daudzās operācijās. Svarīgi, lai pacients operācijas laikā gūtu pozitīvu pieredzi, un hipnoze to spēj nodrošināt, uzskata Žoržs Žabūrs. Hipnoze notiek vairākos posmos, jo hipnozes praktiķis ar pacientu tiekas arī pirms operācijas.

Pirmkārt, hipnoze nomierina un atbrīvo pacientu, otrkārt, pacients transā nejūt sāpes, tāpēc nav nepieciešams indēt organismu, lietojot anestēziju. Turklāt ir pacienti, kuru veselības stāvoklis nemaz neļauj lietot anestēziju.

Hipnopsihoterapeite Dace Rolava skaidro, brīdī, kad kliente atradīsies transā, strādās zemapziņa, kas atbrīvos no sāpēm. Viņa ar hipnozes palīdzību pat palīdzējusi cilvēkam atcerēties 12 gadus senu notikumu.

Protams, ārsts vēnu operācijas laikā sekoja līdzi pacientes sirdsdarbībai, un nepieciešamības gadījumā būtu izmantojis anestēziju. Tas nebija nepieciešams, jo pacientes reakcija bijusi negaidīti laba.

Pati paciente visu operācijas laiku bija pilnīgi mierīga, viņa jutusi dažus dūrienus, bet sāpes nav traucējušas ļauties sapņiem par bērnību, jūru un ceļošanu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm