Boksera Maira Brieža ģimene piedzīvo skaudru pieredzi, ārstējot ļaundabīgu audzēju

2021. gada 26. augustā 19:55

Latvijas labākā boksera Maira Brieža māsa Santa negrib klusēt, ko nācies pārdzīvot, cīnoties par sava vīra dzīvību. Kā pati saka, gribas kliegt par veselības nozarē notiekošo.

Jau pirms pieciem gadiem Santas vīram Jānim galvā bijusi cista, tā veiksmīgi izoperēta. Gadā reizi veicis galvas pārbaudes, magnētisko rezonansi. Ārsti sacījuši, ka viss kārtībā, lai gan sūdzējies par vājumu, tirpšanu rokās un krampjiem kājās.

Pirms Līgosvētkiem Jānis ar ātro palīdzību nogādāts slimnīcā, kur veikta operācija un secināts, ka viņam ir galvas ļaundabīgs audzējs 3. stadijā. Jāni mājās gaidījusi ne tikai Santa, bet arī divus mēnešus vecais dēls.

Jānim audzējs tika izoperēts, bet Latvijas ārsti atteikušies no turpmākas ārstēšanas un izrakstījuši Jāni uz mājām. Uz Santas jautājumu, vai tiešām vairs neko nevar darīt, dakteri atbildējuši, ka ne. Turpmāka ārstēšana Latvijā neesot piedāvāta. Jānim nozīmēta paliatīvā aprūpe.

Ģimene nebija gatava samierināties, ka ārstēšanas iespēju nav, un tika meklēti risinājumi. Santa sazinājusies ar klīnikām ārvalstīs. Jāni piekritusi uzņemt un ārstēt klīnika Vācijā, kur veikti papildu izmeklējumi.

Lai Jānis varētu ārstēties, bija nepieciešami 57 000 eiro. Nepilnas diennakts laikā Jānim tika saziedoti vairāk nekā 59 tūkstoši eiro, un viņš devies uz Vāciju. Turienes speciālisti bijuši neizpratnē, kāpēc Jānim Latvijā pēc operācijas netika nozīmēta ķīmijterapija?

Pēc ārstēšanās Vācijā Jāņa veselība būtiski uzlabojusies. Viņam veikta gan imūnterapija, gan citas procedūras, par kurām Santa regulāri tikusi informēta, tāpat Vācijas mediķi ziņojuši, kāds ir Jāņa veselības stāvoklis, turpretī, ārstējoties Latvijā, bijis ļoti sarežģīti sazināties ar ārstējošo ārstu un ģimenē valdījusi neziņa par Jāņa veselību pēc operācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Santai ir sakrājies daudz stāstāmā, gan par sarežģīto ceļu, kāds bija jāveic, lai iegūtu nepieciešamos pataloģijas audu rezultātus, ko lūguši nosūtīt dakteri Vācijā, gan garās rindas, lai veiktu magnētisko rezonansi, gan iespēju iegūt magnētiskās rezonanses attēlus, lai nosūtītu uz Vāciju utt. Arī, lai Jāni aizvestu ar speciālo medicīnas transportu uz Vāciju, Latvijā tika prasīti 10 tūkstoši eiro, Vācija bija gatava sūtīt speciālo transportu uz Latviju un atpakaļ uz Vāciju par 5 tūkstošiem eiro.

Santa ir sašutusi, ka pat no rindas uz rehabilitāciju Jānis jau bija izsvītrots. Paši maksājuši par rehabilitāciju.

Jānim esot vajadzīga ķīmijterapija, ko varot veikt Latvijā, bet, kā Santa noskaidrojusi, tas varētu būt iespējams ne ātrāk kā rudenī, bet Jānim katra diena esot svarīga cīņā par veselības uzlabojumiem un pat dzīvību.

Ģimene nevaino mediķus, jo ārsti esot pārslogoti, bet uzskata, ka ir steidzami nepieciešami uzlabojumi medicīnas nozarē, īpaši onkoloģijā.

m

Savu viedokli par notikušo sniedz Austrumu slimnīcas un Veselības ministrijas pārstāvji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm