tv3.lv

“Cits vēl vairāk var savainoties!” Trīs gadus vecs zēns izklaides parkā Rīgā gūst traumu

Raidījumu Bez Tabu uzrunā trīs gadus veca bērna māmiņa. Atpūšoties vienā no galvaspilsētas tirdzniecības centriem, bērns gūst sejas un ķermeņa traumas.

Trīs gadus vecā dēla māmiņa jūnija vidū apmeklēja tridzniecības centrā esošo sporta un izklaides klubu ”MaryMaris”. Un negadījums piedzīvots vienā no atrakcijām – “Tūbinga slidkalniņā”.

Annija

Viņš nošļūca lejā. Viņš no viņas tā kā par strauju sanāk piecēlās un nokrita ar seju un visu labo sānu uz tā asā paklājiņa. Un attiecīgi, protams, uzreiz pienāca klāt personāls, prasīja, kas noticis, un tamlīdzīgi, bet visvairāk pārsteidza tas, ka bija teksts, ka bērni šeit ļoti bieži krīt, ir smagas traumas, bet mēs segumu nemainām, jo atrakcija ir populāra,

Annija atklāj, ka tamlīdzīgas atrakciju iestādes un parkus apmeklējot gana regulāri – teju reizi divās nedēļās. Tomēr līdz šim, kas tamlīdzīgs, neesot piedzīvots. Māmiņa uzskata, ka slidkalniņš ar savdabīgo segumu savu jau esot nokalpojis un apdraudot bērnu drošību.

“Tikai pēc tam es sāku apsvērt, ka tas nav normāli, ka tas nav nopietni. Varbūt kāds cits bērniņš vēl vairāk var savainoties,” turpina Annija.

Uzdodoties par bērnu vecāku un potenciālo klientu, dodamies uz izklaides parku, lai noskaidrotu, kāda ir pakalpojumu sniegšanas politika. Uzrunātā darbiniece atklāj, ka bērniem līdz 7 gadiem obligāti jābūt pavadošai personai. “Lieliem arī būtu labi, ja kāds vecāks būtu [klāt], jo mums ir instruktori, kas pieskata kopējo drošību. Katru bērnu nepieskatām,” skaidro darbiniece.

saruna ar izklaides vietas darbinieci

Bez Tabu: Bet, ja kaut kas notiek, neuzņematies tā kā atbildību, vai ne?

Nu, principā vecāki, jā, atbild. Ja ir, protams, mūsu vainas pēc kāda atrakcija ir bojāta, mēs uzņemamies [atbildību]. Mums ir arī juristi savi, ir arī apdrošināti apmeklētāji, ja kaut kas tāds nopietnāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rotaļu laukumu, izklaides parku un tamlīdzīgu iestāžu sniegto pakalpojumu kvalitāti un drošumu uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC). Tā pārstāve Sanita Gertmane gan norāda, ja vecāki ir parakstījušies par atbildības uzņemšanos par savu bērnu atrašanos šāda tipa atrakciju parkos, tas nebūt nenozīmējot, ka uzņēmums var novelt atbildību no saviem pleciem.

Uzņēmuma nostāja gan ir patiesi neizprotama, proti, pēc aptuveni pusstundu ilgās sarunas ar parka vadību un pārstāvi, ne tikai iztirzājot konkrēto gadījumu, bet arī runājot par to, cik svarīgi ir vecākiem šādās iestādēs tomēr uzmanīt savas atvases, izklaides vietas bērniem saimnieki atteicās no oficiāla komentāra.

Tiesa gan, pārstāves parādītajos videonovērošanas kameru ierakstos atklājas, ka brīdī, kad trīs gadus vecais bērns guva savainojumus, Annija atradās atrakciju parka kafejnīcas zonā. Jāpiebilst, ka “Tūbinga slidkalniņš” ir viena no paaugstinātas bīstamības atrakcijām, kur bez vecāku uzraudzības drīkstot atrasties bērni vecumā no septiņiem gadiem.

Māmiņa gan apzinās savu kļūdu, taču vēlas, lai arī uzņēmums uzņemtos atbildību un rīkotos – nomainītu konkrētās atrakcijas segumumu. Uzņēmumas gan neuzskata, ka būtu nepieciešams to darīt.

Neatkarīgi no tā, visticamāk, jau tuvākajā laikā PTAC veiks konkrētās izklaides vietas pārbaudi un tās pakalpojumu sniegšanas drošumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gertmane vēl uzsver, ka pēc pandēmijas un ierobežojumu atcelšanas PTAC atkal veic pastiprinātāku izklaides parku kontroli, un šogad jau vairākās vietās konstatēti pārkāpumi.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm