Dažas dienas pansionātā, slimnīca un bēres jeb koronavīruss laupa apenieša dzīvību

Modri Jaunbērziņu no Apes novada janvāra sākumā nogādā uz turpat novadā esošo Trapenes pagasta pansionātu. Ģimene regulāri sazinās ar kungu, taču tad pēkšņi uzzina, ka Modri skāris Covid-19 otrais vilnis.

2021. gada 10. februārī 17:45
Modra tuviniece

Trapenes pansionātā lielākā daļa klientu ir slimi ar Covid-19. Par to netika ziņots tuviniekiem. 16. janvāra rītā Modris tika aizvests uz Vidzemes slimnīcu. Tikai no slimnīcas paziņoja, ka viņam ir Covid-19 smagā formā un izgulējumi. Tuvinieki katru dienu zvanīja uz pansionātu, arī iepriekšējā dienā. Tika teikts, ka viss ir kārtībā. Kā tas var būt?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc “Bez Tabu” rīcībā esošās informācijas, arī sociālā aprūpes centra “Trapene” vadītāja bija inficējusies ar Covid-19.

Pansionāta vadītāja nenoliedz, ka kritiskais posms piedzīvots tieši janvāra sākumā – brīdī, kad iestādē uzņēma arī Modri. Tobrīd direktore gan pati vēl esot slimojusi, darbā atgriežoties vien 20. janvārī.

Dina Jāņekalne
sociālā aprūpes centra “Trapene” vadītāja

Es pati saslimu jau 31. decembrī. Es darbā biju 30. decembrī, bet es sēdēju savā kabinetā un veicu visādus administratīvos darbus. Un 31. decembra vakarā es tā kā slikti sāku justies. Un 1. janvārī bija temperatūra un tā tālāk. Es zinu, ka ir uzrakstīta sūdzība.

Brīdī, kad ģimene ierodas Trapenes pansionātā, neviens neesot informējis, ka pansionātā esot konstatēti Covid-19 inficēšanās gadījumi. No saslimšanas neesot izvairījusies pat iestādes direktore. Jaunbērziņu ģimene “Bez Tabu” atklāj, ja visi šie fakti būtu zināmi laikus, Modris nespertu kāju pāri šīs ēkas slieksnim.

Trapenes pansionāts atrodas Apes novada pašvaldības uzraudzībā. Domes priekšsēdētājs Jānis Liberts gan aizstāv iestādi, sakot, ka infekcija strauji izplatījusies tieši pēc Modra ievietošanas aprūpes centrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības vadītājs neuzskata, ka straujā inficēšanās ir iemesls iestādes darbības apturēšanai un pansionāta iemītnieku pārvietošanai. Pašreiz liela daļa darbinieku un aprūpes centra klientu ir atveseļojušies. Krīzes brīdī jaunu klientu uzņemšana gan netika veikta.

Jānis Liberts
Apes novada domes priekšsēdētājs

Nu, jā, attiecībā uz viena klienta aprūpi mums ir Labklājības ministrijas un Veselības inspekcijas pieprasījums, kā ir noritējusi klientu aprūpe. Un mēs esam iesnieguši visus prasītos dokumentus. Pilnīgi visus, kas bija. Tad redzēsim, kāds būs šis te konstatējums, izvērtējums.

Sociālā aprūpes centra “Trapene” direktore vēl piebilst, ka Modris uz pansionātu esot jau atvests ar temperatūru, kas ticis fiksēts arī iestādes dokumentos.

Pēc pansionātā samērā neilgi pavadītā laika un nokļūšanas slimnīcā 30.janvārī Modra sirds apstājas uz visiem laikiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs “Bez Tabu” atklāja, ka Trapenes pansionātā šogad pirmajā nedēļā neesot bijuši saslimšanas gadījumu. Otrajā nedēļā jau 14 gadījumu, bet trešajā – vēl 22 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi. Janvāra ceturtajā nedēļā, par laimi, tikai 1 gadījums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības inspekcija

Par sociālo aprūpes centru “Trapene” ir saņemti un tiek izskatīti vairāki iesniegumi. 4. februārī Veselības inspekcija veica klātienes kontroli. Ir pieprasīta arī dokumentācija no Vidzemes slimnīcas. Tiklīdz visa iegūtā informācija būs izanalizēta, tiks sagatavotas un sniegtas atbildes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm