tv3.lv

Divus mēnešus mocījies rindā ar spēcīgām zoba sāpēm, zobārste Rēzeknē atsakās to ārstēt

Divus mēnešus mocījies ar zoba sāpēm, Rēzeknes puses iedzīvotājs Oskars ieradies uz noteikto vizīti pie zobārstes. Daktere gan atteikusies labot zobu, lai gan iepriekš teikusi, ka to darīs.

Raidījuma redakcijā vērsās Rēzeknes puses iedzīvotājs Oskars, kuru ilgi mocīja gudrības zoba sāpes. Sākotnēji viņš vērsās pie zobu ķirurga Rēzeknes slimnīcas poliklīnikā. Atsakot zoba raušanu, ķirurgs ieteicis doties to labot pie zobārsta. Oskars tajā pašā dienā turpat poliklīnikā vērsās pie zobārstes, kura, kā raidījumam stāstīja Oskars, apskatījusi zobu un teikusi, ka to labos, tomēr ne todien, jo tad laika pievērsties Oskara zobam nebija. Zobārstes mudināts, viņš pierakstījās uz vizīti. Garās rindas dēļ nācās gaidīt divus mēnešus. Uzticoties ārstes sacītajam, ka zobu labos, Oskars gaidīja vizīti un līdz tai mājās spēcīgās sāpes remdēja ar pretsāpju līdzekļiem.

Pēc diviem mēnešiem ierodoties uz vizīti, zobārste nepatīkami pārsteidza.

Oskars
zoba sāpju nomocīts

Iesēdos krēslā, bet viņa atteicās ārstēt zobu. Teica, ka smags gadījums, tāpēc neārstēšot. Neliks ne zāles, ne plombu, neko nedarīs. Es nogaidīju divus mēnešus, vērsos pēc palīdzības, bet nekas nenotiek! Viņa pārdomāja. Es biju ļoti neapmierināts!

Oskars uzskata, ka ārste iepriekš deva veltas cerības. Viņš nesaprot, kāpēc divus mēnešus bija jāpacieš zoba sāpes.

Pašvaldībai piederošās Rēzeknes slimnīcas administrācijā raidījumam norādīja – lai gan šī daktere un citi zobārsti strādā slimnīcas telpās, tās ir privātprakses (nomnieki), kuru darbu slimnīcas administrācija neuzrauga.

“Bez Tabu” sazinājās arī ar konkrēto ārsti Astrīdu Danovsku. Viņa norādīja, ka sīkāk zobu izpētīja otrās vizītes laikā, kurā secināja, ka izārstēt šādu kaiti viņa nespēs.

Astrīda Danovska
zobārste Rēzeknē

“Bieži vien ir tā, ka cilvēks ienāk un saka – lūdzu, pierakstiet. Bieži vien ir tā, ka, tā kā nav laika, tajā brīdī nevar apskatīt [zobu], bet viņu pieraksti. Vēlāk, kad sāc skatīties rentgenu, cik kvalitatīvi varēšu saārstēt, tad tā ir. Astotie (gudrības zobi) ir problemātiski zobi. Ja kāds redz, ka ir tehniskas iespējas, tad ārstē. Bet, ja dakteris redz, ka nevarēs neko labāku uztaisīt, tad saka – labāk ejiet citur. Ir dakteri, kuriem ir mikroskopi, dārga tehnika.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daktere Danovska raidījumam norādīja, ka nekad nepamet pacientu nelaimē. Viņa ir pārliecināta, ka arī Oskaram ieteica speciālistu, kurš varētu palīdzēt.

Astrīda Danovska
zobārste Rēzeknē

Kurš, teiksim, ir vairāk speciālists endodontijā. Domāju, ka tas tieši ir labi, ka nedodu veltas cerības pacientam.

Oskars “Bez Tabu” stāstīja, ka uzrunāja citas privātprakses Rēzeknē, tomēr arī tajās rindas bija garas. Nespējot izturēt sāpes, visbeidzot, Oskars uzrunāja zobārstu Ludzā, daudz mazākā pilsētā, kurš viņu uzņēma savā speciālista krēslā teju uzreiz un ātri vien izārstēja zobu. Oskars ir pateicīgs zobārstam Ludzā par palīdzību.

Raidījums lūdza Veselības inspekcijai (VI) paust viedokli par Oskara pieredzi zobārsta kabinetā Rēzeknē, tomēr VI atteicās no komentāriem, norādot, ka, lai ko komentētu, Oskaram jāvēršas ar iesniegumu VI, pēc kā varēs veikt pārbaudi.

Veselības inspekcija

Iesniegumus par veselības aprūpes un ārstniecības iestāžu kvalitāti iedzīvotāji var iesniegt 24/7 elektroniski Veselības inspekcijā. Saistībā ar zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu šogad esam saņēmuši 22 iesniegumus.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm