Izpildot pašvaldības pavēli, strādnieki Aizkrauklē aizdedzina ugunskuru un atstāj iedzīvotājus dūmu varā

2020. gada 11. martā 19:51

Teritorijas uzkopšanas darbu laikā Aizkrauklē strādnieki izveido ugunskuru un piešķiļ tam uguni. Drīz vien apkārtējo māju iemītnieki sajūt kodīgos dūmus.

Ilona
nevēlas elpot dūmus

Pa sava dzīvokļa loga pamanīju, ka ir pilns pagalms ar dūmiem. Piedūmots ir. Protams, tas traucē, jo, logu attaisot, nāk dūmu smaka iekšā. Tas nav patīkami.

Ilona pagalmā notiekošo arī nofilmē. Tobrīd gan dūmu stabs vēl tikai uzņēma apgriezienus. “Zari, lapas, kas bija palikušas pāri no nozāģētajiem kokiem, kas bija kādu nedēļu izzāģēti. [..] Dedzināt gluži to nevajadzētu. To vajadzētu savākt vai nu smalcinātājā, vai arī izvest ārpus pilsētas robežām,” turpina Ilona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizkraukliete vēl piebilst, ka ugunskuru izmantojuši citi iedzīvotāji, metot liesmās gan sadzīves atkritumus, gan arī vecās mēbeles.

Aplūkojot izdedžus, redzams, ka ugunskura vieta nav norobežota, bet pelnos vēl manāmas pērn nokritušās un trūdošās koku lapas, zari, kā arī neizkusušas skārdenes. To darīt šādā veidā nudien nedrīkst.

Daudzviet Latvijā ir aizliegts dedzināt nobirušās lapas. Lielākoties tās nevis deg ar atklātu liesmu, bet gan gruzd un veido pamatīgus dūmus.

Veselības inspekcija norāda, ka, degot lapām, izplatās ļoti daudz kvēpu, ogļūdeņražu un darvas produktu, kuriem ir alerģiju veicinoša, kairinoša ietekme, acu asarošana, deguna tecēšana, smacējoša sajūta. Turklāt, lapām ilgstoši gruzdot, dūmi uzkrājas tuvāk pie zemes, kaitējot ne tikai pašam dedzinātājam, bet arī apkārtējiem iedzīvotājiem. Arī smaka nav pieņemama un patīkama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilona vēlējās par notiekošo ziņot pašvaldības policijai, taču atskārta, ka viens no telefona numuriem neeksistē, bet uz otru neviens tā arī neatbildēja.

Arī Valsts vides dienesta mājaslapā norādīts, ka par lapu dedzināšanu ugunskurā ir jāziņo vietējai pašvaldības policijai. Tomēr atklājas, ka Aizkrauklē pašvaldības policijas nemaz nav. Vienīgais inspektors savu posteni jau sen pametis, taču jaunu darbinieku pašvaldībai vēl joprojām nav izdevies atrast, kaut gan konkurss izsludināts pērnā gada decembrī.

Zeme, kur veikta zāģēšana un arī dedzināšana, pieder Aizkraukles novada pašvaldībai. Tās izpilddirektors uzreiz gan norāda, ka viss esot saskaņots.

Kaspars Sniedzītis
izpilddirektors

Pašvaldības teritorijā tika izzāģēti bērzi, kuri saskaņā ar būvvaldes atzinumu tika noteikti kā bīstami. Līdz ar to mēs pieņēmām lēmumu šos kokus izzāģēt. Protams, pēc koku izzāģēšanas paliek zari. Lielākā daļa zaru tika aizvākta prom aiztransportējot. Un pavisam neliela daļa no šiem zariem – pieņēmām lēmumu sadedzināt uz vietas.

Par stipri kūpošo ugunskuru Lāčplēša ielā izpilddirektors neko nezina. Arī pašvaldībā sūdzības par kodīgajiem dūmiem neesot. Un kā gan citādi, ja pašvaldības policijas postenis ir tukšs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilonai tomēr izdevās sazvanīties ar Valsts policijas darbiniekiem, kuri ieradās notikuma vietā, veica pārrunas un panāca, ka ugunskurs vairs netika papildināts ar degošiem objektiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm