tv3.lv

“Ja Jums tā ērce traucē, ņemiet pati to ārā!” Mediķi atsaka palīdzību sievietei ar ērci miesā!

Pēdējās nedēļās laikā ziņu lentēs par aktuālitāti kļuvusi jaunākā informācija par ērcēm. Ziņots, ka klimatisko pārmaiņu dēļ Latvijas mežos uzradusies jauna ērču suga. Tā pārnēsā gan Laimas slimību, gan ērču encefalītu, tāpēc ir uzskatāma par bīstamu. Satraukta kļuvusi arī kāda rīdziniece. Viņa pati saviem spēkiem izņēma piesūkušos ērci. Tomēr ne līdz galam…

2017. gada 21. jūnijā 19:14

Raidījums Bez Tabu katru gadu brīdina skatītājus un palīdz ar ieteikumiem, kā vispareizāk izvilkt ērci!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Problēma sākās mirklī, kad sieviete konstatēja, ka ērces galviņa palikusi ķermenī. Sapratusi, ka pati to nespēs izņemt ārā, lūgusi palīdzību ārstniecības iestādēs. Tomēr velti…

Latvijas Infektoloģijas centrā sievietei atbildēja, ka ērces galvu, kura palikusi miesā, pie viņiem neesot iespējams izvilkt. Tas esot ķirurga darbs. Ilgi nedomājot, sieviete zvanīja veselības centra “Biķernieki” uzņemšanas daļai, procedūru kabinetam un pat ķirurgam. Visam seko viena atbilde – šāda procedūra netiek veikta! Šobrīd sieviete jau nedēļām ilgi meklē mediķi, kura kompetencē būtu ērces galvas izvilkšana no ķermeņa!

Bez Tabu komanda pārbauda – vai tiešām situācija ir tik melna, kā to mālē, un kur tad īsti šādu pakalpojumu veic! Uzdodamies par pacientu ar piesūkušos ērces galviņu un zvanām ārstniecības iestādēm.

Pretimnākošākā situācija konstatēta reģionos. Jelgavas pilsētas slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā bez liekiem komentāriem pacients tiek aicināts ierasties uzņemšanas daļā, lai palikušo ērces daļiņu veiksmīgi izņemtu ārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības centra “Biķernieki” uzņemšanas daļas darbinieki aicina pacientu ar palikušo ērces galviņu doties uz ķirurģijas kabinetu un izņemt to ārā. Procedūru kabinets un slimnīca gan nebūšot īstā vieta, kur šāds pakalpojums tiks veikts!

Iedvesmoti no ārstniecības iestāžu pozitīvās attieksmes, Bez Tabu komanda beidzot zvana galvenajai valsts iestādei infekciju jomā!

Foto: Edijs Pālens / LETA

Infektoloģijas centra galvenā devīze ir aicināt iedzīvotājus uzmanīties no insektiem, būt modriem un vakcinēties! Tomēr šajā gadījumā pārstāve iesaka ikdienā dzīvot mierīgi un par ērces galviņu pat nedomāt!

Pēc jautājuma, vai centrā ir iespējams izņemt palikušo ērces daļiņu, uzreiz tiek atbildēts, ka nē! Infektoloģijas centrs ar tādām lietām nenodarbojas. Galviņa varot palikt ķermenī, un tā pati pēc dažām dienām nokritīs!

Interesanti, ka rīdziniece ar to sadzīvo jau vairākas nedēļas! Tomēr, pēc Infektoloģijas centra pārstāvju teiktā, satraukumam neesot pamata! Ja cilvēkam tā traucē, viņš pats to var censties dabūt ārā. Tas neesot mediķu darbs!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Neņems Jums neviens ārā galviņu. Tur vienkārši ir jāņem adatiņa un jāizķemerē to ārā.”

Latvijas Infektoloģijas centra direktore Baiba Rozentāle akcentē, ka ķermenī palikusi ērces galviņa esot nieks salīdzinājumā ar to, cik lielas ir citas problēmas valstī, kuras būtu jārisina.

Direktore stāsta, ka norauta galviņa tiešām neko ļaunu cilvēkam nenodara. Tomēr gadījumos, kad cilvēks tiešām uzstāj uz to, ka vēlas to izņemt ārā, tad viennozīmīgi ir jāvēršas ķirurģijas kabinetos.

Eksperimenta laikā redzams, ka atšķirībā no rīdzinieces pieredzes Bez Tabu zvana laikā saņem pozitīvu atbildi no veselības centra Biķernieki – mediķi šādu procedūru būtu veikuši.

Paliek aktuāls jautājums, kāpēc palīdzība tika atteikta Evitai. Tomēr nav absolūti skaidrs, kāda būtu situācija tad, ja tiešām arī Bez Tabu komanda būtu aizbraukusi ar visu ērces galviņu uz poliklīniku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm