Jūrmalā plāno likvidēt atbalstu jaunajiem hokejistiem

Normunds ir trīs dēlu tēvs un pirms gandrīz 15 gadiem pirmdzimto Jūrmalā iepazīstināja ar hokeju. Nu visas atvases aizrāvušās ar hokeju. Ja vecākais dēls Edgars Jūrmalā apgūtas prasmes nu izmanto Nīderlandē, mazākajam brālim Markam Jūrmalas hokeja kreklu piespiedu kārtā nāksies atstāt skapī.

Vecāki pavisam nejauši uzzinājuši, ka vietējās sporta skolas direktors pašvaldībai ieteicis likvidēt hokeja novirzienu. Nupat šādu pašu likteni piedzīvoja arī daiļslidotāji.

Kā norāda Normunds, ar hokejistu vecākiem neviens nav pārrunājis izveidojušies situāciju, kā arī argumentus hokeja novirziena slēgšanai. Vēl pagājušajā gadā jaunie hokejisti trenējušies hallē pie Majoru vidusskolas, taču to aizliedza ekspluatēt, kā rezultātā hokejistiem nācās doties uz treniņiem Pierīgā esošajās hallēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim Jūrmalas dome apmaksājusi ledus nomu, kā arī trenera pakalpojumus, taču, piemēram, atsevišķos Rīgas klubos no vecākiem tiek gaidīta maksa, kas pārsniedz vairākus simtus eiro mēnesī. Sporta skolā likvidējot hokeja novirzienu, pašvaldības līdzfinansējumu vairs nebūtu iespējams saņemt.

Normunds
trīs hokejistu tētis

Visus šos gadus esmu brīnījies, kāpēc Jūrmalā tik ļoti ienīst hokeju. Mēs sākām baidīties tajā brīdī, kad daiļslidotājiem pateica, ka vairs nebūs programmas. Mums joprojām neviens neko nav teicis. Ja esam sākuši šo interešu izglītību, tai ir jāturpinās. Pēc Majoru halles slēgšanas pašvaldība piešķīra finansējumu ledus laukumu nomai Piņķos, tas bija labs variants, taču ilga vien pusgadu.

Hokejistu tēvs ir pārliecināts, ka, pašvaldībai atsakoties atbalstīt tās teritorijā dzīvojošos jaunos hokejistus, liela daļa pametīs hokeju uz neatgriešanos.

Jūrmalas dome nupat likvidējusi daiļslidošanas sekciju, kur izmaksas uz vienu audzēkni esot bijušas tuvu 500 eiro. Gadā hokeja novirziens izmaksājis ap 120 tūkstošiem, un šo naudu nu novirzīšot citiem sporta veidiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sandis Bērziņš
Jūrmalas sporta skolas direktors

Izmaksas ir lielas, hokeja laukuma īre gadā izmaksā vien 106 tūkstošus gadā. Mums ir 58 hokejisti, tas nav liels sporta veids. Ja izmaksas uz vienu hokejistu ir orientējoši 200 eiro mēnesī, basketbolā tie ir 50 eiro, vieglatlētikā tie ir 16 eiro vienam audzēknim. Mums ir sporta veidi, ko attīstīt tepat Jūrmalā. Nekāds ievērojams ietaupījums, likvidējot hokeja novirzienu, nesanāks, jo daudzās pozīcijās ir izmaksu pieaugums.

Izglītības un zinātnes ministrija mūsu valstī atbild par sporta nozari, taču tajā neatrodas neviens darbinieks, kurš spētu paust viedokli par Jūrmalā notiekošo.

Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs norāda, ka šajā gadījumā situāciju var mainīt tikai un vienīgi Jūrmalas dome.

Dāvis Mārtiņš Daugavietis
Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs

Ja kaut ko likvidē, tas nekad nav patīkami. Šobrīd notiek diskusija par to, ka jāpieņem jaunais Sporta likums. Ar varu kādam likt kaut ko darīt nekad nebūs labi. Ja mēs varētu noteikt trīs prioritārus sporta veidus un likt ar tiem nodarboties visās pašvaldībās, rezultāts nebūs labs. Piemēram, ja Alūksnei liksim visiem spēlēt futbolu vai hokeju, kaut vēsturiski šī pilsēta ir mūsu slēpošanas centrs, nesasniegsim labu rezultātu.

Jūrmalas domē vēl tikai tiks balsots par sporta skolas direktora ierosinājumu likvidēt hokeja novirzienu, taču šobrīd nav signālu, ka vietvara varētu saglabāt atbalstu Latvijas nacionālajam sporta veidam.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm