tv3.lv

Kā un ar kādiem līdzekļiem vislabāk dezinficēt savu māju cīņā ar koronavīrusu?

Koronavīruss spēj izdzīvot, vairākas dienas atrodoties uz virsmām, kā arī telpās, kurās uzturējies cilvēks ar apstiprinātu Covid-19. Tas nozīmē, – arī mājās ir nepieciešama īpaši rūpīga virsmu mazgāšana un pat  dezinfekcija.

2020. gada 1. aprīlī 20:00

Gan Veselības inspekcija, gan SPKC pārstāvji norāda, ka efektīvākie līdzekļi, kurus izmantot virsmu un telpu dezinfekcijai, ir 70% etanola šķīdums un nātrija hipohlorīta šķīdums, kā arī citi dezinfekcijas līdzekļi, kas ir efektīvi pret apvalkotajiem vīrusiem, tostarp koronavīrusu, piemēram, 50% izopropanolu saturoši līdzekļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir pārbaudīti vairāki produkti, kas iedarbojas pret dažādiem koronavīrusa izraisītājiem. Šie līdzekļi, kas satur tādas pretvīrusu aktīvās vielas kā nātrija hipohlorīts (sadzīvē lietojamā balinātāja sastāvdaļa) un etanols (etilspirts), ir pieejami izmantošanai sadzīves apstākļos un tagad nopērkami tirdzniecības vietās.

Svarīgi ir rūpīgi attīrīt un dezinficēt visus priekšmetus un virsmas, kurām bieži pieskaras cilvēki, piemēram, durvju rokturus, krānus, sienas un logu virsmas, virsmas tualetēs un vannas istabās, kā arī tālruņus, planšetdatorus u.c. Nelielu virsmu apstrādei ieteicams lietot 70% etanola šķīdumu.

Laboratoriskie eksperimenti rāda, ka jaunais koronavīruss ir infekciozs līdz pat 4 stundām uz vara virsmām, līdz 24 stundām uz kartona un no 2 līdz 3 dienām uz nerūsējošā tērauda un plastmasas virsmām. Vīrusa stabilitāte vidē ir atkarīga no dažādiem vides faktoriem – temperatūras, gaisa mitruma un virsmas stāvokļa. Sausa vide nav labvēlīga vīrusa izdzīvošanai.

Veselības inspekcijai kļuvis zināms, ka negodprātīgas personas vilto un izplata interneta vietnēs un ar starpnieku palīdzību dezinfekcijas līdzekli ar viltotu “ECO Forte” zīmolu. Līdz ar to pircējiem jābūt uzmanīgiem, lai to atšķirtu no īstā “ECO Forte” ražotā dezinfekcijas līdzekļa “EF Pro”, kas ir pārbaudīts un likumīgi saņēmis inventarizācijas numuru. Līdz ar to, iegādājoties “EF Pro” dezinfekcijas līdzekļus ar starpnieku palīdzību, jāpievērš uzmanību iepakojumam. Likumīgi tirgū laistie “EF Pro” dezinfekcijas līdzekļi ir pildīti 750 ml traukā ar smidzinātāju, 5 l, 10 l un 20 l traukos. Šaubu gadījumā pircējus aicina sazināties ar ražotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm