tv3.lv

Katrā aptiekā prasa citu dokumentu! Uzzini, kam jābūt līdzi, pērkot recepšu zāles bērnam!

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja Līga ziņo par nepatīkamu situāciju, ko novērojusi aptiekās. Daktere izrakstījusi zāles e-receptē bērnam, norādot, ka varot iet uz aptieku izņemt, vien uzrādot savu personu apliecinošu dokumentu.

2018. gada 10. februārī 8:22

Bet, lūk, kāda bijusi Līgas pieredze trīs aptiekās:

  • Vienā aptiekā prasīja nosaukt bērna personas kodu vai bērna personu apliecinošu dokumentu.
  • Otrā aptiekā man prasīja receptes numuru.
  • Trešajā aptiekā lūdza manu personas kodu, bet, to ievadot, neuzrādījās, ka būtu recepte. Biju jau nodrošinājusies ar bērna dokumentu. Ievadot viņa personas kodu, parādījās recepte.

Māmiņai rodas jautājums, kādiem dokumentiem tad īsti ir jābūt līdzi, lai mājās varētu atgriezties ar nepieciešamajiem medikamentiem bērnam.

Raidījums “Bez Tabu” sazinās ar Nacionālā veselības dienesta pārstāvi Eviju Štālbergu, kura skaidro, lai izņemtu recepšu zāles nepilngadīgajam bērnam, vienam no vecākiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jānosauc bērna vārds un uzvārds. Tas esot viss.

Norāda tālruņa numuru, kur jāziņo, ja tiek lūgti citi dokumenti. Nacionālā veselības dienesta pārstāve aicina iedzīvotājus par šādām situācijām ziņot, nevis lai kādu ļaunprātīgi nosūdzētu vai sodītu, bet lai ātrāk tiktu skaidrībā, kāds ir iemesls nekonsekvencei, ka vieni prasa vienus dokumentus, citi – citus.

Kālab radies juceklis, viens no ieganstiem, ka dažviet aptiekās tiek lietota e-veselība, bet citviet lokāla, kas jau ir agrāk pastāvējusi ārstniecības sistēma, bet tagad ir pielāgota darbam ar e-veselību.

Ja recepte ir bērnam, dažās lokālajās sistēmās pie šīs informācijas nepieciešams atzīmēt ķeksīti, ja tas nav izdarīts, zāles bērnam nevar izsniegt, un no pacienta prasa visu citu iespējamo informāciju. Tā tam nevajadzētu būt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm