tv3.lv

Kurš pārbaudīs bērna zobu skavas? Zobārstniecības poliklīnikā Daugavpilī nomirst vienīgais ortodonts, citu atrast nespēj

Daugavpiliete noskaitusies: viņas bērnam nepieciešama zobu skavu pārbaude, bet pašvaldības paspārnē esošajā Zobārstniecības poliklīnikā nav neviena speciālista-ortodonta. Vienīgais zobārsts ar zināšanām par zobu skavām devies aizsaulē, piesaistīt citu poliklīnikai neizdodas.

Lai izlabotu nepareizo sakodienu, pagājušā gada rudenī Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā daugavpilietes Ilgas bērna mutē ievietoja zobu skavas. Pēc kāda laika bērnam bija jādodas uz obligātu skavu pārbaudi, tomēr zobārstniecības iestādes pārstāvis informēja, ka ortodonte slimības dēļ ir darba nespējā. Vēlāk speciāliste nomira.

Ilga
neizpratnē par speciālistu trūkumu

Vaicāju poliklīnikā, cik ilgi bērns var staigāt ar nepārbaudītām skavām un zobiem, man neatbildēja. Pateica, ka viss, ka poliklīnikā ar šo vairs nekādi nepalīdzēs. Teica, lai meklēju speciālistu Rīgā, Rēzeknē, kur gribu.

Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā raidījumu informēja, ka iestāde palikusi bez ortodonta. Bijusi vēl viena speciāliste uz pusslodzi, bet viņa atteikusies strādāt pašvaldības poliklīnikā un, labāka atalgojuma mudināta, devusies strādāt uz privātpraksi. Pašvaldības paspārnē esošajā poliklīnikā “Bez Tabu” informēja, ka Daugavpilī ir trīs ortodonti, nodarbināti privātpraksēs.

Bērna māte Ilga noskaidrojusi, ka privātpraksēs ir garas rindas pie ortodonta, jo īpaši tagad, kad citi kādreizējie poliklīnikas klienti meklē palīdzību privātfirmās. Tāpat Ilga uzsvēra, ka privātpraksēs cenas par pakalpojumiem ir krietni augstākas (ortodonta pakalpojumus valsts bērniem neapmaksā).

Ilga
neizpratnē par speciālistu trūkumu

Meklējām dakteri pa visu pilsētu, bija jāgaida pie cita rindā mēnesi, bet jāpārbauda zobu stāvoklis ir regulāri. Daugavpilī bail slimot!

Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā stāstīja, ka iestādē ir ievērojams speciālistu trūkums, kas krietni pagarina rindas pie ārstiem. Poliklīnikā trūkst aptuveni 15 speciālistu, ne tikai ortodontu. Pašvaldības zobārstniecības iestādē norādīja, ka speciālistus neizdodas piesaistīt ar privātpraksēm konkurēt nespējīgais atalgojums. Lai risinātu darbinieku trūkuma problēmu, pašvaldība jau trešo gadu apmaksā zobārstniecības studijas vairākiem topošajiem speciālistiem. Pēc studijām jaunajiem zobārstiem būs pienākums strādāt poliklīnikā vismaz 10 gadus. Par pašvaldības līdzekļiem skolotiem jāstudē vēl vairāki gadi, tāpēc drīzu risinājumu poliklīnikā nesola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taujājot par ortodonta pieejamību, “Bez Tabu””apzināja vairāku lielo pilsētu zobārstniecības iestādes, kas ir pašvaldības un valsts universitātes paspārnē. Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā informēja, ka tuvākais pieraksts pie ortodonta ir rudenī. Rēzeknes slimnīcas zobārsts-ortodonts var pieņemt vien pēc gada. Jēkabpils un Liepājas slimnīcu zobārstniecības nodaļās norādīja, ka tajās ortodontu nav vispār.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm