“Ļoti sēdošs darbs, nenormāli kaitina!” Deputāti kompensē mazkustību Saeimā un cīnās pret smēķētavu

Saeimas deputāti atzīst, ka tautas kalpu darbs ir sēdošs un mazkustīgs. Dažs pat norāda, ka kaitinoši sēdošs. Rubrikā “Saeimas piezīmes” “Bez Tabu” izzina, ar kādām fiziskām aktivitātēm deputāti aizraujas ārpus darba laika un kā izkustas darbdienas brīvbrīžos.

Linda Liepiņa (LPV) atzīst, ka Saeimas deputāta darbs ir mazkustīgs, kas “ļoti kaitina”. Liepiņa spēkus smeļas, pastaigājoties gar jūru.

Grūti nosēdēt nereti ir arī Ievai Brantei (AS).

Ieva Brante
Saeimas deputāte

Visgrūtākais darbs ir ceturtdienās, būt visu laiku uz vietas un ar pilnu uzmanību klausīties to, kas mazāk interesē. Sēdošs darbs ir ļoti grūts. Es priecājos par katru iespēju piecelties, izstaipīties un pastaigāt kājām. Pārtraukumos cenšos iziet ārā, nelietoju liftu. Ārpus darba laika joprojām esmu aktīva. Esmu pie sporta zāles 7.30 un lūdzu ielaist. Cilāju hanteles un veicu citas finesa nodarbes. Ceru, ka vasarā izdosies arī dejot gaisā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saeimas deputāts Augusts Brigmanis (ZZS) parlamenta ēkā pārvietojas kājām, ignorējot liftu. “No rītiem vingroju. Ir noteikts vingrinājumu skaits. Pēc tam minos uz trenažiera, 30-40 minūšu vingroju no rītiem,” stāsta Brigmanis.

Tautas kalps Juris Viļums (AS) norāda – lai gan lielākā daļa darbdienas aizrit, balstot sēžamvietu, daudz kaloriju dedzina domāšana: “Ja tikai sēž, tad grūti, bet, ja domā līdzi, analizē un piefiksē, tad nav tik traģiski. Vēl svarīgi nelietot liftus. Var iesprūst!” Viļums stāsta, ka viņam sirdij tuvs basketbols, ko  spēlē Saeimas komandā.

Parlamentāriešu basketbola komandā spēlē arī deputāts Artūrs Butāns (NA), kurš lepojas ar kolēģiem-deputātiem šogad izcīnīja Baltijas Asamblejas ceļojošo kausu basketbolā.

Viktorija Pleškāne (S!), būdama profesionāla darba aizsardzības speciāliste, zina, ka ilgstoša sēdēšana vienā pozīcijā nav vēlama, tāpēc, kad plenārsēdes ieilgst, mēdz izkustēties Saeimas ēkas gaiteņos vai piecelties kājās turpat pie sēdvietas, lai gan slavē krēsla ērtumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktorija Pleškāne
Saeimas deputāte

Ārpus darba mājās nesēžu. Esmu aktīva sieviete. Man ļoti patīk peldēt, slēpot, skriet.

Ingmārs Līdaka (AS) savukārt uzsver, ka dzīvo laukos, kur spēj kompensēt mazkustību darbā.

Ingmārs Līdaka
Saeimas deputāts

Šobrīd daba jau modusies. Pēc sēdes aizbraukšu mājās, lāpsta rokās. Jāaprok 160 rozes, kas man ir. Mājās kārtīgi izkustos! Arī malku skaldu, dodos mežā, izvedu suni pastaigā.

Vilis Krištopans (LPV) stāsta, ka katru dienu brauc prāvus attālumus ar velosipēdu.

Vilis Krištopans
Saeimas deputāts

Kad kļūs siltāk, šurp no Berģiem braukšu ar velosipēdu. Kundzei netālu ir ofiss ar dušu. Atbraukšu uz Vecrīgu, pārģērbšos un nākšu uz Saeimu. 16 kilometru turp, 16 kilometru atpakaļ.

Reiz Saeimas ēkā deputātiem un Saeimas darbiniekiem bija iespēja cilāt smagumus un lietot kardio trenažierus, bet jau sen trenažieru telpas vairs nav. Visi uzrunātie deputāti ir par sporta zāles “atdzīvināšanu”. “Ziniet, vakar es strādāju līdz pulksten 23.00. Kādā starpbrīdī labprāt aizietu. Tad pa rokai būtu jātur sporta tērps,” atbalstu sporta zāles ierīkošanai Saeimā pauž Viktorija Pleškāne.

Deputātu vairākums ceturtdien, 23. martā, atbalstīja opozīcijas deputāta Armanda Krauzes (ZZS) priekšlikumu aizliegt smēķēt Saeimas un Ministru kabineta ēkās.

Saeimai grozījumi likumā vēl jāskata trešajā lasījumā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm