tv3.lv

“Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!” Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret Covid‑19

Sabiedrība jau ir nogurusi no pandēmijas un ar to saistītajiem ierobežojumiem. Covid-19 vakcīnai vajadzētu būt kā glābšanas riņķim, kas pēc iespējas ātrāk ļautu mums atgriezties dzīvei vecajās sliedēs vai tuvu tam. Tomēr arī šis process dara iedzīvotājus bažīgus. Un runa nav par vakcinēšanos kā tādu, bet gan par to, ka cilvēki aktīvi piesakās, bet uz priekšu tā īsti nekas nekust. Un par to “Bez Tabu’ saņem lērumu ziņu no dažādām Latvijas pilsētām. Viens no gadījumiem fiksēts arī Preiļos.

Valentīna

Mana mamma dzīvo Latgalē. Viņai ir 85 gadi, ir 1. grupas invalīde. Tikko sākās pieraksts pa tālruni 8989, mamma pirmajā dienā, stundu gaidīdama, pierakstījās [vakcīnas saņemšanai].

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk atklājas, ka 85 gadus vecās Teklas kundzes ģimenes ārste savā praksē nemaz neveic vakcinēšanu pret Covid-19. Valentīnai atkal jāķeras pie telefona, lai sazvanītu jau tā grūti sasniedzamo tālruņa līniju 8989. Kad tas izdevies, drīz vien arī tika saņemta īsziņa, ka mammai pienākas vakcīna.

Tekla saņem īsziņu no Veselības ministrijas, ka pret Covid-19 vakcinēšot Preiļu slimnīca. Tomēr sazināties, zvanot uz norādīto telefona numuru neizdodas, jo abonents visu laiku esot aizņemts vai vienkārši neceļot klausuli.

Valentīna

Tagad es sazvanu iepriekšējo numuru, poliklīniku, nu jau ar tādu ziņu, ka mums atnāca īsziņa, mums pienākas vakcīna… Man pasaka, ka vakcīnas ir beigušās. Esot sapotējuši to ģimenes ārstu [kuri pieteicās vakcinēšanas procedūrai] seniorus, bet pārējie seniori lai gaida.

Teklas kundze nav vienīgā, kas šobrīd ir palikusi bez potes, lai arī bija viena no pirmajām, kas pieteicās Covid-19 vakcīnai. Sižeta tapšanas laikā “Bez Tabu” saņem arī telefona zvanu no Cēsīm.

Anita
pensionāre, kurai pāri 80

Es biju pieteikusies “manavakcina.lv” uz poti. Es piezvanu ģimenes ārstam. Tur man pasaka, ka viņiem ir pāri pa 2000 pacientu, ir jau rinda pierakstījusies pāri vairāk par simtu un ka es savu poti saņemšu pēc vairākiem mēnešiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautājot Vakcinācijas projekta birojam skaidrojumu, par iedzīvotāju vakcinēšanu atbildīgā institūcija aicina nekoncentrēties uz esošajām nebūšanām.

Agnese Strazda
Vakcinācijas projekta biroja pārstāve

Šis bija pirmais mēģinājums salāgot kaut kādu vēsturisku procesu vakcinācijas organizēšanai un pamazām pārvirzīt to no tādas decentralizētas vakcinācijas organizēšanas uz jau centralizētāku, kur primāri mēs tomēr aicināsim iedzīvotājus sazināties un paust savu vēlmi vakcinēties, izmantojot tālruni 8989 vai “manavakcina.lv”.

Šobrīd datubāze tiekot veidota manuāli. Tomēr Vakcinācijas biroja pārstāve uzsver, ka visi, kuri ir pieteikušies vakcīnai, noteikti to arī saņemšot. Precīzu laiku gan neesot iespējams pateikt, jo gluži vienkārši nav nepieciešamais vakcīnu skaits. Tiesa gan, svarīgi esot turpināt iedzīvotājiem pieteikties vakcinēšanai.

Valentīna

Šīs nedēļas laikā sazvanījām to numuru, kas bija īsziņā. Viņi it kā mūs piereģistrēja, ka mēs esam pieteikušies, bet vakcīnu neesot, lai gaidām. Nu, tā mēs arī gaidām.

Esošie vakcinācijas tempi gan neliecina, ka drīzumā vismaz reizi katrs, kurš pieteiksies vakcīnai, tiks arī sapotēts. Atbildīgie tomēr sola un arī mierina, ka jau pavisam drīz saņemsim jaunas vakcīnu piegādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm