tv3.lv

Mazā pacienta māte: ar 40 grādu temperatūru un nepareizu diagnozi pusnaktī izraksta no Bērnu slimnīcas!

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi divus gadus vecam bērnam nepamana strutojošo angīnu, nenosaka tās ārstēšanu un izraksta mazo pacientu no slimnīcas nakts melnumā ar teju 40 grādu ķermeņa temperatūru, ziņo bērna māte.

2017. gada 5. janvārī 20:08

Zanes divus gadus veco dēlu 40 grādu ķermeņa temperatūra un vemšana nomocījusi četras dienas. Šajā laikā ārsts bērnam konstatējis strutojošo angīnu un izrakstījis antibiotiku kursu, tomēr pret konkrētajiem medikamentiem bijusi alerģiska reakcija. Līdz ar to ieteikts mātei nogādāt dēlu 50 kilometru attālajā BKUS, lai tur mediķi varētu noteikt efektīvu ārstēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zane, mazā pacienta māte

Nogādāju bērnu vakarā. Bērnu slimnīcā izvērtēja situāciju, nozīmēja urīna analīzes, asinsanalīzes un plaušu rentgenu. Teica, lai gaidām, bet pagāja jau trīs stundas. Kad māsiņai prasīju, kāpēc tik ilgi, viņa atbildēja, ka gaida urīna analīžu rezultātus.

Prasīju viņai, kā var tos gaidīt, ja maisiņš ar urīnu vēl nav noņemts. Tas bija aizvien pie mums. Es vēlāk nesapratu, vai tās ir viņa analīzes, jo trīs stundu laikā nevarēja uztaisīt pārējās, bet pēc mana aizrādījuma urīna anlīzes tapa 10 minūšu laikā.

Pēcāk procesu esot pārņēmusi cita ārste, kura, kā uzskata bērna māte, “vairs nebija informēta par bērna ārstēšanai nepieciešamo un turpināja ārstēšanu bez korektas informācijas.”

Nekā citādi māte nespēj to izskaidrot, jo daktere neesot konstatējusi strutojošo angīnu, neraugoties uz “balto kaklu”.

“Lai gan temperatūru mākslīgi sist nost nedrīkst, viņa teica, lai turpinām lietot zāles ar tieši šādu efektu. Rezultātā vemšana tika sasaistīta ar rota vīrusu, tika izrakstīta “Smekta”. Tāpat esot ieteikta diēta vairāku dienu garumā. Bet es norādīju, ka mans bērns neēd jau vairākas dienas konstatētās angīnas dēļ. Tas sanāk vēl septiņas dienas klāt, lai vispār atslēdzas?” dusmīga Zane.

Sieviete stāsta, ka par turpmākās ārstēšanas gaitas noteikšanu vēlāk esot bijis izbrīnīts arī bērna ģimenes ārsts, kurš dienu pēc slimnīcas apmeklējuma vēlreiz konstatējis strutojošo angīnu. Līdz ar to bijis neizpratnē, kāpēc nav izrakstītas antibiotikas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vilnis Grīnbergs, BKUS virstārsts

Ārstēšanas rīcība balstās uz to, lai pacients saņemtu pēc iespējas mazāk agresīvu ārstēšanu, lai palīdzētu sasniegt veselības mērķus. Antibiotiku lietošana ir ļoti svarīga, ja tā ir vajadzīga. Mēs ļoti respektējam situācijas, kad antibiotiku lietošana nav nepieciešama.

Taujāts par to, vai mediķi nav kļūdījušies, nosakot veselības kaiti, līdz ar to pēcāk arī tās ārstēšanu, BKUS pārstāvis atsaucas uz likumu, kas aizliedz izpaust specifisku informāciju par pacientu, tomēr norāda, ka visiem ir svarīga pēc iespējas ātrāka pacientu izveseļošanās.

Pēc aplamo ārstēšanas ieteikumu, kā tos uzskata māte, saņemšanas bērns ar paaugstinātu 39,3 grādu temperatūru no ārstniecības iestādes izrakstīts tajā pašā vakarā. Turklāt, kā informē māte, pirms pamest slimnīcu, viņa esot uzstājusi uz temperatūras mērīšanu, nevis slimnīcas personāls.

“Viņi nemaz nepainteresējās, kā tiksim mājās, ja reiz neesam no Rīgas. Tas ir necilvēcīgi. Prasīju dakterei, vai viņa apzinās, kādas neatgriezeniskas sekas var būt tik mazam bērnam, izrakstot viņu no slimnīcas. Uz to viņa atbildēja, ka risku apzinās. Un kurš tad pēc tam par to, ja kas notiks, uzņemsies atbildību? Vai ārsti?” retoriski vaicā māte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

BKUS virsārsts V. Grīnbergs norāda, ka “izraut” no konteksta vienu pašu temperatūru ir neprātīgi, jo svarīgākais ir bērns, kuram ir tā temperatūra. Kā viņš patiesībā jūtas? Ne vienmēr bērniem ar temperatūru jāsniedz palīdzība nekavējoties.

Veselības ministrijā uzskata, ka starp mazā pacienta tuviniekiem un slimnīcas personālu notikusi neveiksmīga komunikācija, jo nav korekti paskaidrots, kā turpmāk ārstēt bērnu. Ministrijas ieskatā šādus gadījumus jāizskauž līdz minimumam.

Savukārt Veselības inspekcijā norāda, – bērnu ar teju 40 grādu augstu ķermeņa temperatūru nevajadzētu izrakstīt gandrīz pusnaktī, jo esot iespēja pārnakšņot ārstniecības iestādē. Turklāt ir jāpainteresējas par to, kā nokļūt mājup, ja reiz ģimene nedzīvo Rīgā.

Pērn Veselības inspekcija saņēmusi 11 sūdzības par ārstēšanu BKUS, no kuriem piecas izrādījušās pamatotas, no kurām, savukārt, divas nosūtītas prokuratūrai.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm