“Medūzas “okupējušas” Saulkrastu pludmali!” Atpūtniekus satrauc, vai gļotainās radības ir bīstamas?

“Bez Tabu” skatītāja Kristīne ziņo, ka Latvijā sākusies medūzu sezona.

2020. gada 26. augustā 9:30

Kristīne pamanījusi, ka Rīgas jūras līča krastā pie Saulkrastiem visu pludmali “okupējušas” medūzas. Tomēr daudziem vēl joprojām neesot skaidrs, kā rīkoties, ja pamanām šīs gļotainās radības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Medūzas Latvijas smilšainajos krastos lielā vairumā novērojamas nu jau ne pirmo gadu. Vai tās ir bīstamas un kaitīgas un kā tad citiem rīkoties, to jautājām Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldei.

Rihards Miķelsons
Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta Savvaļas sugu aizsardzības nodaļas vecākais eksperts

Tieši šīs medūzas ir ausainās aurēlijas. Un tās Baltijas jūrā ir diezgan plaši sastopamas. Un – gan līcī, gan atklātajā jūrā. Un tas iemesls ir tāds, ka šī medūza beidz savu pastāvēšanas ciklu. Viņa ir sapārojusies, vairošanās procesu beigusi. Un arī beidz savu pastāvēšanu. Un pašas šīs medūzas bīstamas nav. Tās ir nedaudz indīgas, bet – tik niecīgi, ka cilvēkiem tas neizraisa neko sliktu, ja nu vienīgi ir cilvēki ar ļoti jutīgu ādu, tad arī, ja ir ļoti lielā daudzumā šo medūzu, tad varbūt var kāds apsārtums vai nieze rasties. Bet būtībā cilvēki var droši peldēties, kad ir sastopamas šīs te medūzas. Un uztraukumam pamata nevajadzētu būt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm