tv3.lv

“Mēs dzīvojam bailēs!” Ragaciema nama sievietes satrauc agresīvi noskaņots kaimiņš

2021. gada 9. jūnijā 19:30

Daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Ragaciemā no citām līdzīgām būvēm atšķiras ar to, ka tai ir tikai divi stāvi un tā atrodas kāpu zonā. Teiksiet, tie gan ir laimīgie, dzīvo pie pašas jūras… Nē, viss nebūt nav kā pasakā, jo iedzīvotājiem tas ir liels murgs.

Sabīne

Es gāju no pastkastītes uz mājām. Es zinu, ka viņam nav normāli [ir garīga rakstura problēmas]. Sāku iet ātrāk, lai paspētu ieiet mājās. Viņš man pieskrēja klāt un sagrāba. Sāku kliegt. Kaimiņi bļāva, lai apstājas un neskrien pakaļ. Taču viņš kā apsēsts man turpināja skriet pakaļ.

Sabīne, kura vēl joprojām ir šokēta par piedzīvoto, nevēlas runāt tieši kameras objektīvā. Mistiskais viņš, kas sagrāba Ragaciema iedzīvotāju, izrādās, ir kaimiņš, kas jau gadiem neliekot mierā nama sievietes un bērnus. Ja tobrīd līdzās ir kāds vīrietis, kaimiņš neesot tik agresīvs.

Visu vēl vairāk sarežģījot, ka kaimiņam beidzamajā laikā tīk alkohols. Kaimiņi norāda, ka ilgu laiku esot bijis miers, taču tieši šogad agresijas lēkmes sekojušas viena pēc otras. Pie vīrieša jau viesojusies gan pašvaldības policija, gan Valsts policija, bet vēl biežāk ieradušās mediķu brigādes.

Ragaciema iedzīvotājs, kuru vietējie zina kā Andreju, tieši “Bez Tabu” ierašanās brīdī vīrietis atrodas ārstniecības iestādē. Kaimiņi raizējas, ka ar to gan nebūs līdzēts un dzīvošana līdzās aptuveni 50 gadus vecajam vīrietim būšot kā bumba ar laika degli. Andrejam gan esot radinieki, un turpat Ragaciemā sazināmies pa telefonu ar māsīcu.

Tuviniece telefonsarunā akcentē, ka nekādu izeju no šīs situācijas neredzot. Pēc vairākām sarunām ar brālēnu Andrejs labprātīgi negrasoties pamest esošo mitekli. Pansionātā vai ārstniecības iestādē viņam būšot garlaicīgi. Ragaciemā esot interesantāk.

Iedzīvotāji norāda, ka esot savākti paraksti, lai iesniegtu tos vietējā pašvaldībā. Engures novada Sociālajā dienestā ar šādu iesniegumu neviens gan vēl neesot vērsies, uzsver dienesta pārstāve Cilda Rozenvalde. Konkrētā persona līdz šim nav bijusi dienesta redzeslokā. Sociālais dienests plāno apsekot personas dzīvesvietu un konsultēsies arī ar ģimenes ārstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Engures novada pašvaldības policijas priekšnieks atzīst, ka situācija Ragaciemā esot zināma, taču ar to jau darbojoties kolēģi no Valsts policijas. Vēlāk “Bez Tabu” uzzina, ka likumsargi administratīvo procesu par nesen notikušo incidentu nemaz neuzsākšot, jo neesot gana nopietns iemesls un pierādījumu, proti, Andrejs gluži vienkārši vēlējies apskaut Sabīni. Iedzīvotāji, kā zināms, stāsta ko citu.

Savukārt Andreja māsīca arī atklāja, ka vīrietis jau kopš 20 gadu vecuma sirgst ar šizofrēniju. Tomēr saziņa ar brālēnu esot gana sarežģīta.

Rīgas Stradiņa universitātes Psiholoģijas un narkoloģijas katedras vadītāja komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm