tv3.lv

Mobilais telefons jātur no sevis pēc iespējas tālāk, īpaši vīriešiem!

Publikācijas ārvalstu presē atkal brīdina, ka vīriešiem nevajadzētu turēt mobilos tālruņus bikšu kabatā. Pētījumi liecinot, ka elektromagnētiskais starojums negatīvi ietekmē stiprā dzimuma reproduktīvo veselību. Arī pašmāju mediķi piekrīt – šoreiz nav dūmu bez uguns!

2016. gada 23. septembrī 17:59

Pasliktinās spermas kvalitāte

Ārsts seksologs Artūrs Vāvere stāsta, ka vīriešu spermas kvalitāte pēdējos gados ir pasliktinājusies, īpaši jauniem vīriešiem vecumā no divdesmit līdz divdesmit pieciem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan nav pierādīts, ka tieši mobilie tālruņi ir pie vainas, tomēr iesaka nepakļaut sevi riskam un ierīces neturēt pie reproduktīvā orgāna. Ka tas ir īpaši jutīgs, piekrīt arī urologs Linards Rēdmanis, Mobilajiem tālruņiem ir tendence uzsilt, un tas vīrišķajam orgānam nenāk par labu. Iesaka neturēt klēpī laptopus un planšetdatorus.

Vai mobilie tālruņi veicina audzējus?

Medicīnas zinātņu doktore homeopāte Inese Joksta ikdienā izvairās turēt mobilo tālruni cieši sev līdzās. Pa nakti pat tur citā istabā un sarunājoties parasti izmanto skaļruni.

“Īpaši bīstami tas ir maziem bērniņiem, jo viņiem kauli ir daudz plānāki nekā pieaugušajiem!”

Iespējams, telefonu izstarotā radiācija veicina dažādu audzēju attīstību, Pat ja pašlaik tas nav simtprocenti pierādīts, nevar zināt, kā būs nākotnē.

Foto

Pēc Veselības inspekcijas rīcībā esošās informācijas pārliecinošu zinātnisko pierādījumu par mobilo tālrunu starojuma negatīvo ietekmi uz mūsu organismu tik tiešām neesot. Eiropas Komisija uzticējusi zinātnieku darba grupai veikt atkārtoti pētījumus, taču nav apstiprinājušies iepriekš presē pavīdējušo pētījumu rezultāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: LETA

Foto: LETA

Normunds Kadiķis, Veselības inspekcijas speciālists

Francijā ir izdodas rekomendācijas ierobežot mobilo tālruņu lietošanu bērniem līdz 10 gadu vecumam. Aizliegts arī mobilās ierīces īpaši reklamēt, īpaši kontekstā ar bērniem.

Arī aizdomām, ka mobilo tālruņu lietošanas dēļ veidojas galvas audzēji, visticamāk, neesot pamata, jo pēdējos gados nav palielinājis to skaits. Taču visi speciālisti ir vienisprāt, drošības labad piesardzību jāievēro.

Ja pēc gadiem tomēr apstiprināsies, ka mobilās ierīces nav bijušas nemaz tik nekaitīgas, ko tad?

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm