tv3.lv

Muļķības vai uzticams piedāvājums? Zvanot pa telefonu, piedāvā pirkt insulta‑infarkta riska noteikšanas testu

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāji saņem telefona zvanus ar piedāvājumu pirkt par 29,90 eiro infarkta insulta riska noteikšanas testu. Kardioloģe ar 40 gadu pieredzi, piedāvājumu sauc par muļķībām, jo tāda kopēja infarkta vai insulta riska noteikšanas testa neesot ne Latvijā, ne pasaulē.

Zvani, kurus saņem Latvijas iedzīvotāji, skan apmēram šādi:

“Labdien. Te Jums zvana no Diagnostikas centra. Mēs piedāvājam nopirkt infarkta insulta riska noteikšanas testu. Tā cena ir 29,90 eiro.

To var ielikt aptieciņā un lietot, kad nepieciešams. Ja pērkat divus, otram 50% atlaide!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diagnostikas centra vadība par šādu piedāvājumu uzzinājusi tikai tad, kad satraukti, dusmīgi un nepārliecināti cilvēki no malu malām sākuši zvanīt viņiem, lai izprastu piedāvājuma būtību un patiesumu.

“Viņi prasa, kas tas ir par testu, tā cena ir pie trīsdesmit eiro. Kāda sieviete pat atnāca uz reģistratūru un jautāja, kur viņa var testu saņemt,” norāda “VC4 Diagnostikas centrs” vadītāja Dace Packeviča!

Taču ne diagnostikas centrs, ne kāda cita no “Veselības centra 4” filiālēm nenodarbojas ar preču vai pakalpojumu izplatīšanu pa telefonu, tāpēc “Veselības centrs” vērsies policijā ar lūgumu noskaidrot, kurš “VC 4 Diagnostikas centra” vārdā izplata šādus testus.

Pašu spēkiem to nav izdevies noskaidrot, jo telefona numuri, no kuriem zvana un piedāvā testus, nav sazvanāmi.

Policijā šobrīd uzsākta resoriskā pārbaude. Cietušie paši pie likumsargiem nav vērsušies, tieši tāpat arī Veselības inspekcijā, kas uzrauga medicīnas ierīču izplatīšanu, nav informācijas par infarkta- insulta riska noteikšanas testu telefonisku tirgošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līga Jeroščeva
Veselības inspekcijas pārstāve

Veselības inspekcijas rīcībā nav informācijas par medicīnas ierīcēm, kas tiek lietotas infarkta vai insulta riska noteikšanai.

Pasaulē ir izplatīti tādi infarkta insulta testi, kas balstīti uz cilvēka novērošanu, jautājumu uzdošanu.

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar divām infarkta-insulta riska noteikšanas testa piedāvātāju uzrunātajām – viena dzīvo Alūksnē, otra Laucienē. Abas apstiprina, ka testus piedāvā, un viena kundze to nopirkusi un pagaidām ielikusi mājas aptieciņā.

Kardioloģe ar četrdesmit gadu pieredzi Biruta Reinšmite visu iepriekš dzirdēto sauc par pamatīgām muļķībām: “Tāda kopējā testa, kas varētu noteikt insulta infarkta vai tālāko risku, nav ne Latvijā, ne pasaulē.

Nav tāda analīze pasaulē izdomāta. Ja cilvēkam notiek nelaime, ja ir pēkšņas sāpes krūtīs, tad ir jāsauc ātrā palīdzība un ir jāved uz uzņemšanas nodaļu, kur ir viena analīze, kas apstiprina vai izslēdz infarkta risku – tie ir troponīni, bet tie nav paredzēti mājas apstākļu lietošanai. Tos lieto medicīnas iestādēs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atslēgas vārds ir troponīni – izrādās, tieši troponīnu tests ir tas, ko piedāvā nopirkt Latvijas iedzīvotājiem, un to veic Latvijas diagnostikas centrs.

Ievadot meklētājā vārdus “diagnostikas centrs”, pirmais “izlec” veselības centra četri diagnostikas centrs, bet, zemāk paritinot, atrodam Latvijas diagnostikas centru, kuri sazvanīti apstiprina – troponīnu testu tirgošanu.

“Bez Tabu” centieni pierunāt Latvijas diagnostikas centra pārstāvjus uz sarunu ir nesekmīgi, mums esot jāiztiek ar e-pasta vēstuli:

“Atsaucoties uz Jūsu zvanu, sniedzam Jums SIA “LATVIJAS DIAGNOSTIKAS CENTRS” komentāru par radušos situāciju.

Piedāvātais produkts Troponin tests tiek piedāvāts klientiem, stādoties priekšā kā no SIA “LATVIJAS DIAGNOSTIKAS CENTRS”.

Uzskatām, ka šis noteikti ir pārpratums, kas radies uzņēmumu SIA “LATVIJAS DIAGNOSTIKAS CENTRS” un SIA “Veselībes Centrs 4” filiāles “DIAGNOSTIKAS CENTRS” nosaukumu līdzības dēļ. Nekādā veidā saziņā ar mūsu klientiem mēs neizmantojam saīsinātu SIA “LATVIJAS DIAGNOSTIKAS CENTRS” uzņēmuma nosaukumu, kā arī netiek minēta adrese Grebeņščikova ielā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr “Bez Tabu” cenšas, ko vairāk uzzināt par Latvijas diagnostikas centru un viņu izplatīto testu dodas uz Siguldu, kur ne bez grūtībām atrodam uzņēmumu, un beidzot tiekam pie sarunas ar tā vadītāju.

Viņa atklāj, ka mājas apstākļos vienreiz lietojamais tests ražots Vācijā un to var salīdzināt ar grūtniecības testu, tikai urīna vietā izmanto asinis. Tests kalpojot kā rekomendācija, bet šobrīd tā izplatīšanas likumību pēc “Bez Tabu lūguma” precizēs Veselības inspekcija.

“Mēs Veselības inspekcijai sniegsim atkārtoti preces instrukciju, atbilstības deklarāciju un, ja vajadzēs, arī reģistrēsim,” norāda SIA “Latvijas Diagnostikas centrs” pārstāve Kristīne Ošāne!

Līdz šim SIA “Latvijas diagnostikas centrs” nodarbojies ar visdažādāko produktu un preču izplatīšanu ar telemārketinga kompāniju starpniecību un nosaukums uz skaļo vārdu “Latvijas diagnostikas centrs” nomainīts pavisam nesen.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs nosaukumu mainījām, pievēršoties šāda veida testu izplatīšanai. Kaimiņvalstīs šādi testi tiek izplatīti. Bet, mainot nosaukumu, mēs nedomājām, ka tas izsauks tādu rezonansi. Iespējams, ka tagad nāksies uzņēmuma nosaukumu mainīt pret citu,” norāda SIA “Latvijas Diagnostikas centrs” pārstāve Kristīne Ošāne!

Starp citu, ja esat pasūtījis un saņēmis troponīna testu, bet neesat izmantojis, tad 14 dienu laikā iespējams to sūtīt atpakaļ, atbilstoši attālināti iegādātu preču un pakalpojumu drošuma likumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm