Nebūs vairs jāceļ augšā visa māja – vislabākā recepte, kā aizdzīt prom sliktu sapni!

Tieši tik dažādi, cik dažādi esam mēs paši, ir mūsu sapņi un vēlme tos tulkot un izprast. Bez Tabu skaidro, vai ir vērts atcerēties sapņus un vai naktī miegā redzētais palīdz izprast pašam sevi. Sniegsim padomu, ko darīt, lai slikts sapnis nepiepildās.

Latvijas Universitātes Folkloristikas un etnoloģijas katedras profesore Janīna Kursīte-Pakule atklāj, ko sapņojusi iepriekšējā naktī: “Oj, patiešām sapņoju, ka taisos vārīt olas. Dažas mazākas un dažas lielākas. Olas var būt klačas, var būt runas. Var būt kaut kas labs, kaut kas slikts.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Folkloras pētniece uzsver, ka cilvēks jau izsenis meklē izskaidrojumu naktī miegā piedzīvotajam. Varētu pat teikt, kopš cilvēks sapņo, viņš grib izprast sapņu nozīmi. Ja ir slikta pēcgarša, tad cilvēks īpaši aizdomājas un meklē atskaņas sliktajam savā dzīvē. Kamēr sapņi labi, tikmēr par tiem nedomājam, bet, tiklīdz piezogas slikti sapņi, cilvēks cenšas tos skaidrot.

Un padomdevēju no malas sapņu skaidrojumiem gan grāmatu veidolā, gan internetā ieklikšķināmu netrūkst. Tikai svarīgākais ir nepieķerties grāmatu un interneta skaidrojumiem. Īstā atbilde meklējama sevī.

Andris Veselovskis, psihoterapeits

Sapnis ir daļa no mūsu prāta, dvēseles darbības. Tā pirmatnējāka, primitīvāka, dziļāka daļa.

FOTO: Foto: Pixabay.com

Tas, ko domājam ikdienā, ir izdomātā un sakārtotā prāta daļa, kam seko fantāzijas, bet miegā mēs sastopamies ar prāta dziļāko daļu. Sapnis pauž cerības, kā gribētu dzīvot. Sapnis ir bailes. Sapnis ir vēstījums no pagātnes. Sapņi ir mūsu paralēlā dziļā pasaule.

“Jau izsenis tiek uzskatīts, ka cilvēks sapņos var pabūt nākotnē un pagātnē. Sapņos var atrast atbildes uz jautājumiem, uz kuriem dienā nevar atrast atbildi”, skaidro Latvijas Universitāte Folkloristikas un etnoloģijas katedras profesore Janīna Kursīte-Pakule.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sapņi ir patiesi vērtīgs sevis izziņas materiāls, tāpēc ka sapnī esam mēs paši, un jo pārliecinātāki esam sapņos, jo brīvāki būsim nomodā… Ar sapni no zemapziņas izlaužas patiesība, jāiemācās to pieņemt un ar to spēlēties, caur ko mēs varam atveseļoties un kļūt stiprāki.

Tiesa nav jēgas censties izskaidrot katras nakts sapņus. Īpaša uzmanība jāpievērš spēcīgiem nakts redzējumiem un sapņiem dzīves kritiskos brīžos.

Bet pēc nepatīkama sapņa jāpaskatās ārā pa logu, lai tas aiziet projām un vēl var arī pielikt rādītājpirkstu un īkšķi pie kreisās kājas pirkstiņa.

Psihoterapeits uzsver, ka svarīgi atrast veidu, kas palīdzēs sapni izskaidrot. Piemēram, sapni var censties uzzīmēt. Sapni var skaidrot, un to atbildi, kas tas bija, ko redzēju, atrast daloties ar cilvēku, kuram uzticies, vai kurš zina labi tevi. Ne velti psihoterapijā kopīga sapņošana ir viens no veidiem, kā ārsts strādā ar pacientu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm