“No slimnīcas ar tādu “dāvanu”!” Pēc izrakstīšanas no Rēzeknes slimnīcas atklāj Covid‑19, mājās sagaida riska grupas tuvinieki

Pēc izrakstīšanas no Rēzeknes slimnīcas sirmgalvei mājās, kur viņu apkopj Covid-19 riska grupā esoši radinieki, konstatēta saslimšana ar koronavīrusu. Tuviniece uzskata, ka inficēšanās ar koronavīrusu notikusi ārstniecības iestādē. Pauž neizpratni, kāpēc pirms izrakstīšanas slimnīcā neveica Covid-19 testu.

2021. gada 29. martā 19:45

“Bez Tabu” redakcijā vēršas rēzekniete Svetlana, kuras māte sirmgalve nesen izrakstīta no Rēzeknes slimnīcas, kur pēc smaga kritiena viņai veica operāciju un kur paciente ārstējās aptuveni divas nedēļas. Nogādātai slimnīcā, pacientei veikts Covid-19 tests, kas bijis negatīvs. Lai gan tuviniece ir pateicīga ārstiem, kuri saārstēja kaiti, kuras dēļ māte nonāca slimnīcā, Svetlana, paužot neizpratni, ziņo, ka mātei, pēc atgriešanās mājās, konstatēta saslimšana ar Covid-19. Svetlana uzskata, ka māte saslimusi slimnīcā, un norāda, ka Covid-19 tests, izrakstot no slimnīcas, netika veikts. Tādējādi mājās tikuši apdraudēti tuvinieki, kuri kopj māti – pati Svetlana un viņas vīrs, abi riska grupā esošas personas, kuriem nu jāatrodas pašizolācijā kā kontaktpersonām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svetlana
no slimnīcas izrakstītās pacientes meita

Pateikt, ka mums bija šoks, ir nepateikt neko! Mēs [es un vīrs] esam riska grupā. Vīram 64 gadi, es esmu onkoloģijas pacients. Invaliditātes grupa jau septiņus gadus! Mēs arī neesam jauni cilvēki! Mēs gadu dzīvojām mierīgi, tai skaitā arī mamma. Piesargājāmies, dzīvojām mierīgi, neviens nesaslimām, bet pēkšņi no slimnīcas atved mājās tādu “dāvanu”! Es “sitos”, lai, izrakstot no slimnīcas, arī veiktu Covid-19 testu!

Rēzeknes slimnīcas pārstāve: “Slimnīca ir viena no drošākajām vietām.”

Rēzeknes slimnīcā informē, ka pacientes tuviniece jau paguvusi sazināties ar ārstniecības iestādes administrāciju, veltot tai pārmetumus.

Inese Driķe
Rēzeknes slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja

Pēc radinieku zvana saņemšanas veicām iekšējo izpēti, izmeklēšanu. Neatradām nekāda veida kontaktus [ar inficētu personu] nedz palātās, nedz tranzīta, nedz no Covid-19 tīrajā nodaļā. Visu ārstēšanās laiku nevienam nav bijusi paaugstināta temperatūra, cita simptomātika arī nav bijusi. Lielākā daļa inficēšanās gadījumu nav izsekojami.

Izrakstītās pacientes tuviniece uzskata, ka koronavīruss attīstījies inkubācijas periodā. Slimnīcā norāda, ka pēc sirmgalves nogādāšanas slimnīcā notikumi attīstījušies sekojoši: sākotnēji, nogādātai ārstniecības iestādē, pacientei veikts Covid-19 tests; pēc tam viņa, gaidot testa rezultātus, ievietota tā saucamajā tranzīta nodaļā kopā ar citu pacientu; vēlāk testa rezultāti vēstījuši, ka abi pacienti nav inficējušies, tāpēc pārvietota uz nodaļu, kas nav paredzēta Covid-19 inficētajiem. Arī šajā nodaļā, kā stāsta slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja Inese Driķe, ievērota piesardzība.

Inese Driķe
Rēzeknes slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja

Slimnīca ir viena no drošākajām vietām, jo šeit ļoti krietni izteiktāk tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības, kas attiecas uz masku nēsāšanu, telpu dezinfekciju, vēdināšanu un citām prasībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rēzeknes slimnīcas pārstāve Driķe informē, ka pārliecinoši lielākā slimnīcas personāla daļa vakcinēta pret Covid-19, vien daži esot vakcīnas pretinieki. Viņiem, tāpat kā visiem, esot piekodināts ievērot epidemioloģiskās drošības prasības saskarē ar pacientiem un kolēģiem.

Driķe arī informē, ka slimnīcā darbs norit, sekojot normatīvajiem aktiem un vadlīnijām no Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas, Slimību profilakses un kontroles centra. Driķe uzsver, ka slimnīcām nav piekodināts pacientam veikt Covid-19 testu, izrakstot viņu no slimnīcas. Pēc nogādāšanas stacionārā Rēzeknes slimnīcā Covid-19 testu veic, ja izpaužas Covid-19 simptomi, informē Driķe.

Inese Driķe
Rēzeknes slimnīcas Veselības aprūpes vadītāja

Atrodoties stacionārā, nepārtraukti tiek monitorēta temperatūra. Ja ir simptomi, protams, pacients uzreiz tiek testēts un nošķirts no pārējiem.

Slimnīcā pieļauj, ka sirmgalvi varēja “aplipināt” tuvinieki, kuri līdz Covid-19 pozitīvajam testam pāris dienas jau bija paguvuši būt kontaktā ar no slimnīcas izrakstīto sievieti. Tuvinieki, kā noskaidrojusi Rēzeknes pārstāve Driķe, nav no vienas mājsaimniecības ar sirmgalvi. Tuviniece Svetlana to nenoliedz, bet vienlaikus uzsver, ka pēc izrakstīšanas māte bijusi kopjama.

Svetlana
no slimnīcas izrakstītās pacientes meita

Viņa nekādi nevar viena. Viņa pat nestaigāja. Kaut saka, ka nevar tikties no dažādām mājsaimniecībām, kontaktēties, es nevaru savu māti pamest pēc slimnīcas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svetlana informē, ka abi ar vīru nav veikuši Covid-19 testu, jo kompetentās iestādes neesot devušas šādu rīkojumu. Esot noteikts atrasties pašizolācijā kā kontaktpersonām un novērot veselības stāvokli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm