tv3.lv

Peldētājus brīdina būt īpaši piesardzīgiem Ogrē, kur gultne nosēta ar bīstamiem priekšmetiem

Kāds vietējais aktīvists aicina Ogrē nepeldēties pie dzelzceļa tilta. Ar magnēta palīdzību no Ogres upes gultnes izdevies izcelt dažādus atkritumus.

Dzelzceļa tilts ir populāra vieta jauniešiem, kur pārvarēt savas bailes un upē lekt no augstuma. Sastaptie Ogres iedzīvotāji gan atzīst, ka zina par piesārņoto upi un paši tur nepeldas, taču ir manījuši citus peldētājus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spriežot pēc publiski pieejamiem datiem, Ogres pilsētā, kas atrodas pie divām upēm, nav neviena oficiāla peldvieta.

Katrīna
Nepeldas Ogrē

Ir daži cilvēki, kuriem te patīk peldēties. Man nē. Negribu. Te ir daudzi metāli, akmeņi. Nav droša vieta. Cilvēki tā saka.

Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķiruģijas klīnikas virsārsts Kārlis Bicāns atkal un atkal atgādina, ka ūdenī lekt uz galvas ir ļoti bīstami.

Kaklā ir septiņi trausli skriemeļi, kurus savainojot uz galvas lecējs var palikt par invalīdu uz mūžu, vai arī noslīkt turpat peldvietā.

Kārlis Bicāns
Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķiruģijas klīnikas virsārsts

Upē var būt celmi, akmeņi, kas straumes ietekmē mainījuši savu atrašanās vietu. Ja lec uz galvas un saskaras ar kādu priekšmetu, pārtrūkst saites starp rokām, kājām un galvas smadzenēm. Ja tas notiek lielā ātrumā, cieš muguras smadzenes. Cilvēks zem ūdens vairs neko nevar izdarīt, rokas un kājas nestrādā. Ja nav palīdzības no malas, viņš vairs neko nevar izdarīt.

Katru gadu Austrumu slimnīcā nonāk līdz pat desmit smagi savainotiem peldētājiem.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm