tv3.lv

“Kāpēc jātaisa liels bars?” Iedzīvotājs vakcinācijas centrā Ķīpsalā novēro drūzmēšanos

2021. gada 28. oktobrī 22:22

Jānis oktobrī apmeklē vakcinācijas centru Ķīpsalā. Pēc potes ierodas ap pulksten 16.00 un novēro, viņaprāt, nepieņemamu situāciju, veicot arī fotofiksāciju.

Jānis

Likās ļoti jocīgi, ka vienkārši ne tur pieraksts, kāpēc tad jātaisa liels bars, kas tur vācas, vācas, vācas… Beigās jau pašam tur neomulīgi. Visi tur apkārt, visi. Pieņemsim, veikalos nevar iet – tur 25 kvadrātmetri un viss pārējais. Bet vakcinācijas centros vienkārši sēž kā siļķes mucā.

“Bez Tabu” nolemj nepieteiktā vizītē pārliecināties, vai tiešām Ķīpsalā pulcēšanās ierobežojumi tiek ignorēti.

Saruna ar tobrīd atbildīgo darbinieci

Nav bijis nevienu dienu.

Bez Tabu: Runa ir par pagājušo nedēļu.

Arī nebija. Nebija. Muļķības. Pirmajā dienā, kad [atkārtoti] atvērāmies [16. oktobrī], bija drūzmēšanās. Nu, nebija drūzmēšanās, plūsma ritēja mums.

Vakcinācijas centrā Ķīpsalā, kas turklāt ir liela mēroga vakcinācijas centrs, “Bez Tabu” ierašanās brīdī darbinieku pat ir vairāk nekā cilvēku, kuri ir ieradušies vakcinēties.

Arī “ATTA Centre” Krasta ielā lielu rosību nemanām. Ik pēc piecām minūtēm ierodas pa kādam iedzīvotājam, kurš vēlas veikt vakcinēšanos pret bīstamo Covid-19. Turklāt ik pēc brīža centra apmeklētājiem skaļruņos arī tiek atgādināti noteikumi.

Lauma Sproga-Jankoviča
ierindas feldšere

Pašā dienas sākumā, no rīta, pirms darba cilvēku ir daudz, tāpēc, ka viņi pirms darba grib savakcinēties, lai var paspēt darīt visas citas lietas. Un tad ir diezgan liela drūzmēšanās, bet drūzmēšanās ir organizēta, tiek ievērotas distances. Tam mums ir arī zemessargi, ir marķētas vietas, norobežojumi, lentes un sētas. Pēcpusdienā, kad cilvēki beidz darbu, līdz mājsēdei cilvēki arī cenšas savakcinēties. Tas tad ir otrs vilnis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Feldšere pat vēlētos redzēt lielāku rosību arī dienas vidū, aicinot iedzīvotājus, kuri vēlas vakcinēties, izmantot pieejamos laikus, kaut vai stājoties tā dēvētajā dzīvajā rindā. “Ja kāds kādam drūzmējas virsū, tad pilnīgi noteikti iejauktos Zemessardze un aicinātu ievērot tomēr šo distanci.”

Lai arī lielajos vakcinācijas punktos novērojam mieru, tas nebūt nenozīmējot, ka vakcinēšanās temps ir krities, to uzsver Nacionālais veselības dienests.

Inga Vasiļjeva
NVD pārstāve

Pēdējās divās nedēļās tie ir vairāk nekā 80 000 vakcinācijas faktu nedēļā, un šādi rādītāji ir bijuši arī pavasarī – aprīļa nogalē un maijā, kad bijuši diezgan augsti vakcinēšanās tempi. Atzīmēšu, ka gandrīz 80% no šiem vakcinācijas faktiem ir pirmās potes, kas ir ļoti labs rādītājs, domājot par iedzīvotāju vakcinēšanās aptveri.

Es tiešām aicinātu cilvēkus nākt uz šiem centriem un izmantot ērtības apstākli – tur var nākt gan pēc pieraksta, gan dzīvajā rindā.

Ne tikai Jāni satrauc drūzmēšanās un distances neievērošana. “Bez Tabu” skatītāju Elizabeti pārsteidz pie veikala “Lidl” notiekošais.

Elizabete

Absolūti nepieņemami ir tas, ka pie “Lidl” veikaliem ir tik milzīgas rindas, toties ārā nevar satikties pat divas mājsaimniecības, kā arī bērni nevar apmeklēt skolu, sportu un tikties ar draugiem. Man nav skaidrs, kāpēc pie lielveikala var satikties vairāki simti cilvēku un stāvēt rindā, kur ir n-tās mājsaimniecības. Manuprāt, tas ir rupjš pārkāpums par pulcēšanos, ko tiesībsargājošās iestādes nekontrolē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzrunātie veikala Imantā apmeklētāji atklāj, ka savu kārtu, lai iekļūtu tirdzniecības iestādē, esot gaidījuši vairāk nekā 40 minūtes. “Rinda nemulsina. Galvenais ir attālumu ievērot un masku uzvilkt,” norāda viens no pircējiem, uzsverot, ka cilvēki rindā pārsvarā esot toleranti un saprotoši. “Nu, reti kurš – radinieki vai kas tur sapulcējas pa diviem, trim cilvēkiem, bet kopumā viss normāli.”

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis “Bez Tabu” norāda, ka policisti patruļu laikā apseko arī pie “Lidl” un citiem veikaliem notiekošo. Domstarpību vai pārkāpumu skaits esot neliels.

“LIDL Latvija” pārstāve Zane Neļķe norāda, ka pie visiem veikaliem tiekot ievēroti drošības apstākļi, lai organizētu rindas. Tirgotājs arī aicina klientus apmeklēt veikalus pa vienam no katras mājsaimniecības, tādējādi mazinot pulcēšanos un arī rindu garumu.

Šobrīd valstī noteiktie ierobežojumi, tostarp arī mājsēde, ir spēkā līdz 15. novembrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm