tv3.lv

“Rādīju zīmi, teicu, ka ir astma!” Valmierietis bez sejas aizsega “saķeras” ar apsargu un pārdevējām

2020. gada 20. decembrī 13:10

Valmierietis Andris Edgars, iepērkoties vietējā tirdzniecības centrā “Valleta” esošajā veikalā “Mego”, piedzīvo konfliktu ar veikala apsargu. Un valmierietis uzskata, ka apsargs šajā situācijā ir rūgti kļūdījies.

Andris Edgars
neizpratnē

Es iegāju pakaļ dzeramajam un bulciņām, un tad apsargs mani pārķēra veikalā, kur es biju iegājis, un prasīja, kur ir mana maska. Tad es teicu, ka man ir astma, parādīju zīmi. Un viņš atcirta, ka nav dakteris, viņam nemaz neinteresē tādas lietas, un teica, lai eju arā no veikala. Es turpināju iepirkties, aizgāju līdz kasēm. Tur atkal bija klāt šis apsargs un teica visām pārdevējām, ka mani nedrīkst apkalpot.

Dodoties ārpus mājas, valmierietis vienmēr paķer līdzi divas lietas – inhalatoru un ģimenes ārsta zīmi, kur norādīts, ka pacients varot nevilkt sejas masku, jo sirgst ar astmu.

Gsn pārdevējas, gan arī apsargs Andra Edgara uzrādīto zīmi ignorēja, sakot, ka šajā veikalā puisim bez sejas aizsargmaskas neko netirgošot.

Konflikta laikā viena no pārdevējām tomēr uzņēmas pircēja apkalpošanu, norādot, – ja cilvēkam ir ārsta zīme, tad masku patiešām var nelietot, bet klients ir jāapkalpo.

Masku sabiedrisku vietu telpās neizmanto arī Andra Edgara nepilngadīgā māsa, kurai arīdzan ir astma. Valmierietis ir pārliecināts, ja reiz ģimenes ārsts tā norādījis, tad tam tomēr esot pamatots iemesls.

Dodoties uz veikala ”Mego” apsardzes posteni, apsargs noliedz, ka veikalā būtu bijis kāds konflikts. Apsardzes darbinieks uzsver, ka nedz viņam, nedz arī kolēģiem neesot bijis neviena incidenta. Pat Andra Edgara aprakstītais gadījums, ko esot redzējis un dzirdējis lērums apmeklētāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krietni labāka atmiņa gan ir veikala vadītajai, kura apstiprina notikušo, taču uzsver, ka veikala darbinieki esot rīkojušies saskaņā ar Ministru kabineta izsludinātajiem noteikumiem.

Konkrētā “Mego” veikala vadītāja piebilst, ka līdz šim šis bijis vienīgais gadījums, kas saistīts ar sejas aizsargmasku nevalkāšanu. Un puisis sarunas laikā esot ignorējis prasības tomēr uzlikt sejas aizsegu, pastāvot uz savu, ka viņam ir ģimenes ārsta zīme, kas ļauj rīkoties citādāk.

Juris Jakovins
Andra Edgara ģimenes ārsts

Nē, tas nenozīmē… Tur ir konkrēti uzrakstīts – nelietot maskas. Es jau to gaidīju, ka kādreiz šitā būs. Es speciāli, kad rakstu [zīmes], es vienmēr uzrakstu – nelietot masku, jo maska tiešām izsauc [elpošanas problēmas], bet sejas vairogs neizsauc nekādu sliktumu. Bet jālieto ir sejas aizsegs tāpat. Tas [zīme] neatceļ Ministru kabineta lēmumu.

Andra Edgara ģimenes ārsts esot izrakstījis vairākas šādas zīmes, taču allaž uzsverot, ka ir jāizmanto mutes un deguna aizsegšanas alternatīvas.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders akcentē, ka veikala darbinieki ir rīkojušies saskaņā ar notiekumiem. Covid-19 pandēmijas un ārkārtējā stāvokļa laikā mutes un deguna aizsargmaskas drīkst nelietot:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • bērni sabiedriskajā transportā un publiskās iekštelpās, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu;
  • cilvēki ar acīmredzamiem kustību traucējumiem, kas apgrūtina maskas uzlikšanu;
  • cilvēki ar psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ trūkst spēju vai iemaņu sejas maskas lietošanai.

Citu izņēmumu neesot. Un Ārsti un epidemiologi primāri tomēr iesaka izmantot mutes un deguna aizsargmaskas.

Ministrija arī uzsver, ka alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekme nav pamats sejas maskas nelietošanai. Neesot arī zinātniska pamatojuma, ka sejas maskas lietošana var pasliktināt cilvēku ar elpošanas ceļu (ieskaitot arī astmu), sirds asinsvadu vai citām hroniskām slimībām veselības stāvokli.

Ja cilvēks nevar lietot medicīnisko vai nemedicīnisko sejas masku, ir iespēja izmantot arī sejas vairogu. To var izmantot arī personas ar dzirdes un runas traucējumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm