tv3.lv

“Sajutos kā muļķe!” Iedzīvotāja neizpratnē – vai sejas maskas nav jāliek arī uz deguna?

Šobrīd valstī izsludināto Covid-19 izplatības ierobežojumu dēļ bez sejas maskas ieiet kādā veikalā vai citā sabiedriskā iestādē nemaz nedrīkst. Un lielākā daļa arī ievēro šo prasību, taču – ir arī pa kādam grēkāzim.

2020. gada 17. novembrī 20:06
Dace
vēlas noskaidrot patiesību

Iegāju tirdzniecības centrā “Alfa” un pārliecinājos, ka vismaz trešā daļa no apmeklētājiem un pašiem darbiniekiem, lietojot sejas masku, neaizsedz degunu. Jā, mute ciet, bet – deguns vaļā! Skaidrs, ka tā vieglāk elpot. Sajutos kā muļķe! Varbūt nav maska jāliek uz deguna un no vīrusa apkārtējos var pasargāt arī šādi? Kā ir ptiesībā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkārtošana ir zināšanu māte. Raidījumā “Bez Tabu’ ne reizi vien jau stāstīts par sejas maskām un to lietošanu. Vai tiešām degunu drīkst nepiesegt, to izskaidroja Paula Stradiņa slimnīcā.

Janita Veinberga
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve

Jā, diemžēl tā ir liela sāpe, ko mēs [slimnīca] pamanām, eksperti pamana, iedzīvotāji pamana. Ļoti daudzi iedzīvotāji vēl joprojām, labu gribēdami, maska ir, bet maska tiek nēsāta pilnīgi nepareizi. Maskai pilnībā jānosedz gan mute, gan deguns. Tad mēs varam runāt par drošību. Deguns iekšā, mute iekšā [zem maskas]. Un tas ir pareizais maskas lietošanas veids, ja mēs runājam par jebkuru masku, vai tā būtu auduma maska, vai medicīniskā. Tikai un vienīgi tādā veidā mēs varam censties, lai pasargātu sevi un apkārtējos.

Slimnīcas pārstāve arī atgādina cilvēka elementāro anatomiju, proti, elpceļu uzbūvi. Rīklē krustojas gan elpošanas, gan barības ceļi. “Ir cilvēkiem vieta, kur deguns ar muti satiekas. Ja mums no maskas ir laukā deguns vai mute, tātad ir jārēķinās, ka pa vienu vai otru elpošanas ceļu infekcija var iekļūt mūsu organismā. Pavisam elementāra lieta!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm