“Sāpēja galva un vēma.” Hokeja turnīrā Brocēnos daudziem bērniem piezogas veselības kaite; vecāki ļoti satraukti

2022. gada 7. novembrī 21:46

Oktobra beigās bērnu hokeja turnīrā Brocēnos un īsi pēc tā daudzi jaunie sportisti no vairākām komandām sasirguši. Bērni sūdzējušies par sliktu dūšu, vemšanu un galvassāpēm. Mazo sportistu satrauktajiem vecākiem aizdomas par saindēšanos.

“Bez Tabu” redakcijā vērsušies vairāki satraukti bērnu, jauno hokejistu vecāki. Viņu atvases oktobra beigās piedalījās hokeja turnīrā Brocēnu bērnu un jaunatnes sporta skolas ledus hallē. Turnīrā piedalījās vairākas Kurzemes reģiona U-13 vecuma grupas komandas. Turnīra norises laikā un īsi pēc tā daudzi bērni sasirguši, raidījumam ziņoja vecāki. “Bērniem sāka sāpēt galva, pēc tam sāka vemt. Diezgan daudzi, no mūsējiem puse komandas sāka vemt. Arī bērniem no citām komandām palika slikti. Mans bērns atbrauca mājās, viņam ļoti sāpēja galva. Uzreiz gāja gulēt. Nākamajā dienā, kad arī bija paredzēta spēle, pateica, ka nespēlēs. Viņam galva reiba,” par bērna veselības problēmām stāstīja jaunā hokejista māte.

Par veselības problēmām, kas piezagās bērniem, stāstīja arī cita bērna māte.

bērna māte

Pēc otrās spēles mans bērns teica, ka nedaudz sāp galva. Paelpoja svaigu gaisu, turpināja spēlēt. Sākās spēle, otrajā periodā viņš jau bija tāds sašļucis, trešajā periodā es viņu vispār neredzēju laukumā. Uzzināju, ka bērna nav ģērbtuvē. Gāju meklēt autobusā. Tur gulēja cits puika no mūsu komandas. Viņš bija nekāds: bāli zaļš. Nezināju, kur mans bērns. Viņš iznāca no halles. Arī bāli zaļš. Teica, ka ļoti sāp galva.

“Bez Tabu” sazinājās arī ar Liepājas komandas treneri, kurš informēja, ka sasirguši daudzi bērni no vairākām komandām.

Endijs Butāns
Liepājas bērnu komandas treneris

Lielākajai daļai bija galvassāpes, slikta dūša. Mēs piedalījāmies kādi 20 cilvēki. Vairāk nekā 10 bija “točna”, kam bija slikti. Ar Jelgavas treneri runāju. Jelgavas treneris teica, ka vienam cilvēkam tikai nesāp galva. Un vēl traki esot bijis Ventspils komandā.

Vecāki pieļauj, ka notikusi saindēšanās. Vieni pieļauj, ka notikusi freona gāzes, kas saldē ledu hallē, noplūde, citi – neizslēdz saindēšanos ar ledus tīrāmās mašīnas izplūdes gāzēm. Halles administrācija raidījumam norādīja, ka tās ir aplamas spekulācijas.

Evija Šulce
Saldus novada sporta skolas direktora vietniece izglītības jomā

Freona gāze nevarēja noplūst. Tika pārbaudīts spiediens. Ja notiek freona gāzes noplūde, automātiski izslēdzas kompresori. Ja notiktu noplūde no ledus mašīnas, ko darbina ar gāzi, varētu sajust smaku, bet tās nebija. Tāpat mums nepārtraukti darbojas ventilācija. Gāze te nevar tik koncentrēti sastāties, lai no tā paliktu slikti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz Brocēnu halli tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde. NMPD “Bez Tabu” informēja, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes darbinieki devuši norādes atpūsties tobrīd izteiktāk sasirgušajiem, bet ārstniecības iestādē, lai noskaidrotu kaites cēloni ar analīzēm, nevienu nenogādāja. Tā kā pasākumā palika slikti vairākiem bērniem, reglaments paredzēja piesaistīt arī Valsts policiju, kas arī sniedza komentāru raidījumam.

Valsts policija

Kā variants izskanēja, ka notikusi noplūde no kādas iekārtas. Valsts policija aizbrauca uz notikuma vietu, lika darbiniekiem pārbaudīt visas iekārtas un netika konstatēti bojājumi.

Brocēnu halles administrācija pieļauj, ka daudzus ar kādu vīrusu “aplipinājis” kāds bērns. Jau turnīra sākumā viens no mazajiem hokejistiem sūdzējies par veselības problēmām. Turnīra rīkotāji pieļauj, ka viņš bija paguvis izplatīt vīrusu vēl pirms izolēšanas.

Evija Šulce
Saldus novada sporta skolas direktora vietniece izglītības jomā

Pēc pirmās spēles vienam bērnam palika slikta dūša, notika vemšana, mūsu medmāsa šo bērnu izolēja, pārējos bērnus izdzina no ģērbtuves vemšanas dēļ. Tas bērns aizgāja atsevišķā telpā. Iespējams, viņš bija atbraucis ar kaut kādu saslimšanu. Bērni te kopā dauzījās, pavadīja laiku, šaurākā, mazāk vēdinātā telpā uzturējās starp spēlēm.

Uzklausītie bērnu vecāki norādīja, ka, spītējot daudzu bērnu sūdzībām, turnīrs turpinājās. Viņupārt, sasirgušo komandu treneriem vajadzēja pātraukt dalību sacensībās. Liepājas komandas treinreis norādīja, ka bērni paši rāvušies spēlēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Endijs Butāns
Liepājas bērnu komanda treneris

Mūsējiem diviem, kuriem bija slikti, tie neturpināja, bet pārējie, kuriem tā mazāk sāpēja galva, bija bišķi slikti, teica, ka viss kārtībā it kā.

Bērnu vecāki, kurus uzklausīja “Bez Tabu”, informēja, ka bērnus ārstiem neatrādīja, vēlākais aiznākamajā dienā no tā arī nenoskaidrotās kaites vairs nebija ne miņas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm