tv3.lv

“Smalki izstrādāta shēma.” Veselības inspekcijas slēptā vizīte medicīnas centrā “Aurora”

Zvans un aicinājums uz bezmaksas veselības pārbaudi, noteiktas veselības problēmas, sagatavots kredītlīgums par ievērojamu naudas summu. Trīs būtiskākās nianses, par kurām jau pusgadu ziņojuši agrāk akciju sabiedrības “Nokra”, tagad “Aurora medicīnas centrs” apmeklētāji. Martā diagnostikas procedūru apmeklējuši arī Veselības inspekcijas speciālisti, un Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde “Bez Tabu” informē par atklātajiem pārkāpumiem. 

2019. gada 3. aprīlī 19:55

Tikai apmeklējot medicīnas centru “Aurora” slēptajā vizītē, Veselības inspekcijas speciālistiem izdevies atklāt, ka tajās pašās telpās galvaspilsētas centrā darbojas “Vital centrs”. “Tā nav ārstniecības iestāde, nav reģistrā, un darbinieki nav medicīnas darbinieki un sniedz veselības pārbaudes ar aparātu, kura darbība ir pārtraukta,” skaidro Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

“Vital centra” darbiniekiem pie krūtīm bija zīmīte ar uzrakstu “diagnostikas speciālists”, tādas profesijas vispār nav.

Tas ir aparāts, kuru pērn oktobrī izmēģināja arī “Bez Tabu”, un uzreiz pēc tam Veselības inspekcija apturēja tā darbību. Tomēr raidījumam “Bez Tabu” regulāri tika ziņots, ka ierīces joprojām tiek izmantotas. Izrādās, ka tādas bija piecas, un akciju sabiedrība “Nokra” tās pārdevusi “Vital centram”, kas atrodas ēkas otrajā stāvā.

Ar aparāta palīdzību noteiktas veselības problēmas arī Veselības inspekcijas speciālistiem. “Rādīja datorā mugurkaulu un teica, ka tam ir lielas problēmas, ka vajadzētu veikt ārstniecību, citiem kolēģiem teica, ka ir problēmas ar asinsriti, ka var piemeklēt insults, ka jāslēdz līgums par ārstniecību,” stāsta Konstantija Reinfelde.

FOTO: Veselības inspekcija

Audio fragments no Veselības inspekcijas slēptās vizītes

Tas var aizņemt desmit gadus līdz tam brīdim, kad tas asinsvads pārplīst tajā pašā galvā. Jā, es zinu, ka tas izklausās slikti, bet diemžēl tā ir realitāte. Turpmākas problēmas tas var izraisīt. Atvainojiet, ka sabiedēju, bet es izstāstu, jo patiešām es to redzēju.

Medicīnas centram “Aurora” bija noslēgts līgums ar “Vital centru” par pacientu piesaistīšanu. Veselības inspekcija 28. martā apturēja “Vital centra” darbību. Jāpiemin gan, ka medicīnas centrs “Aurora” turpina piesaistīt klientus ar tām pašām metodēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

“Auroras” darbību mēs nevaram ierobežot, jo šajā iestādē strādā ārsti, tā ir reģistrēta ārstniecības iestāde un arī atbilst obligātajām prasībām. Tā ir tāda smalki izstrādāta shēma, lai varētu piesaistīt vairāk pacientu.

Ar “Bez Tabu” sazinājās Inga, kuras radiniece bija uz veselības pārbaudi medicīnas centrā “Aurora” neilgi pēc tam, kad Veselības inspekcija bija konstatējusi pārkāpumus. “Viņai veica vienu no veselības pārbaudēm, viņai izmērīja svaru un garumu, izmērīja asinsspiedienu, viņa uzrādīja asinsanalīzes, un tad darbinieks ķērās pie pierunāšanas, lai slēgtu līgumu, ierīce bija tāda, uz kuras stāv, nevis ar knaģiem,” norāda Inga.

FOTO: Baiba Runce, Bez Tabu

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

Tas ir ķermeņa masas analizators, ar to nevar uzstādīt diagnozi, ar tā palīdzību var noteikt, cik daudz kaulu ir, cik daudz ūdens organismā un muskuļu masa, un tas ir viss.

Iekārta nav aizliegta, to var izmantot, bet ne diagnozes uzstādīšanai, vēl jāvērš uzmanība uz to, ka medicīnas centrs “Aurora” ir diezgan dārga iestāde, piemēram, viena ārstnieciskā muguras masāža maksā 70 eiro. (citviet 10, 15, un 25 eiro).

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pievērsis uzmanību medicīnas centra “Aurora” praksei, un šobrīd uzsākta pārbaude. “Mums ir nepieciešamas vairāk liecību no patērētājiem par to, kas tur notiek uz vietas, kas tiek stāstīts, kā tiek noslēgti kreditēšanas līgumi, mums ir aizdomas par to, ka tur tiek īstenota negodīga komercprakse, bet mums vēl ir nepieciešams šo lietu izmeklēt,” komentē Patērētāju tiesību uzraudzības departamenta direktore Ieva Baldiņa-Brūklīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” dodas uz medicīnas centra “Aurora” otro stāvu, lai pārliecinātos, vai tur tiešām šobrīd nedarbojas “Vital centrs”. Sastaptais vīrietis medicīnas halātā apstiprina, ka otrā stāva telpās saimnieko “Vital centrs”, lai gan visur, arī uz kabinetu durvīm, gozējas medicīnas centra “Auroras” logotips. Vēlāk “Bez Tabu” sastop zināmu personu, kura komentārus nesniedz, bet laipni pavada “Bez Tabu” komandu līdz ārdurvīm.

Saruna medicīnas centrā

Žurnāliste: Mēs “Vital centru” meklējam.

“Aurora” pārstāvis: Šeit nav, te ir “Aurora”. “Vital centrs” ir ciet, kā kompānija vairs nav.

Žurnāliste: Kur darbinieki visi?

“Aurora” pārstāvis: Viss, nav tādas kompānijas. Tagad tikai “Aurora”, tikai medicīnas diagnostika, viss ir tā, kā tam ir jābūt, pateicoties jums.

Žurnāliste: Jūs nezinājāt, kas notiek augšā, ka tur ir tās pašas ierīces, kuras jūs viņiem pārdevāt?

“Aurora” pārstāvis: Es saku, “Vital centra” vairs nav, nav par ko runāt, un saruna ir galā. Paldies Dievam, ka nav, vai ne?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm