“Smird viss!!!” Liepājnieki kopš vasaras spiesti sadzīvot ar gruzdošas lopbarības smaku

2022. gada 6. decembrī 23:36

“Bez Tabu” ierodas Liepājā, tā dēvētajā – Laumas rajonā, Tāšu ielas apkaimē. Un šeit vēji pilsētā izspēlē negantus jokus, regulāri iepūšot visai blīvi apdzīvotajā rajonā neciešamas smakas. Visai intensīvu smārdu gaisā sajūt arī filmēšanas komanda.

“Oooo, tas gan nav patīkams aromāts,” tieši šādi izsaucas Lidija, uzzinot par “Bez Tabu” ierašanos.

Smaku aiz astes nenoķersi un arī rokā paturēt to nesanāks. Netveramais aromāts gan ielaužas nāsīs un dara vietējiem dullu galvu. Izrādās, tā esot jau kopš vasaras.

“It īpaši vakaros, pa nakti un no rīta. Mājās attaistīt logus, lai pavēdinātu, lai dzīvoklī ienāktu svaigs gaiss, nu, nav iespējams,” turpina Lidija.

Arī kaimiņiene Svetlana uzsver, ka apkārtējie spiesti elpot briesmīgu smaku. “Teica, ka vajag kaut kur zvanīt, sūdzēties,” bilst liepājniece, kaut arī pati nemaz nezina, kam zvanīt. Un, kam gan sūdzēties, ja pat nezini, par kuru sūdzēties, piebilst Svetlana, jo neesot zināma smakas izcelsmes vieta. Tiesa gan, kaimiņiem vēl rudens sākumā tomēr izdevies pat fiksēt potenciālo vaininieku, par ko informēts Valsts vides dienests (VVD).

Valsts vides dienesta Kurzemes reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Ivo Lemšs atminas, ka dienests vasarā saņēma pat vairāku iedzīvotāju ziņojumus par nepatīkamu smaku. Veicot apsekošanu, industriālajā rajonā Brīvības ielā, konstatēts, ka vienā no kravām notikusi pašaizdegšanās.

Saulespuķu rauši, ko izmanto lopbarības maisījumu ražošanā, gruzd vēl joprojām. Pēc “Bez Tabu” izrādītās intereses dienests nekavējoties veicis atkārtotu apsekošanu.

Arī “Bez Tabu” dodas uz uzņēmuma “Liepāja Bulk Terminal” teritoriju, taču sastapt kādu no pārstāvjiem neizdodas, arī uz atstāto telefona numuru 24 stundu laikā nekādu ziņu nesaņemam. Terminālis atrodas Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, tās pārstāve norāda, ka iedzīvotājiem esot jārēķinās ar neērtībām, dzīvojot ostu zonu tuvumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līga Ratniece-Kadeģe
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāve

Protams, ir kaut kādas neparedzētās situācijas, kā šis negadījums ar aizdegšanos. Tā tas ir. Mēs esam uzstādījuši vairākas [gaisa kvalitātes] monitoringa stacijas, sekojam līdzi notiekošajam Liepājas ostas teritorijā gan pēc mērījumiem, gan vizuāli, gan arī mūsu apsardze seko līdzi visām darbībām, kas saistītas ar dažādiem vides piesārņojumiem. Tāpat mums ir diennakts informatīvais tālrunis, pa kuru iedzīvotāji var ziņot. Telefona numurs ir 25625014.

Vairāk nekā četru tonnu apjomīgā saulespuķu raušu krava jau esot pārdota uzņēmumam Nīderlandē. Pašreiz notiekot problēmu māktās produkcijas pārvešana. Tiesa gan, to dara ar kravas automašīnām, kas esot laikietilpīgāks process. VVD ieskatā, tas patiešām notiekot pārāk lēni un gausi, taču tajā pašā laikā uzsvērts, ka uzņēmējs darot visu iespējamo situācijas novēršanai.

Pēc uzņēmuma teiktā dienestam, gruzdošās kravas pārvešana varētu ilgt līdz decembra vidum. Iespējams, Ziemassvētkus daļa liepājnieku tomēr varēs sagaidīt svaigākā gaisā.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm