“Tā ir nežēlība pret vecu cilvēku!” Mazmeita šokēta par ārstēšanās apstākļiem Dobeles slimnīcā

“Bez Tabu” skatītāja no Pierīgas vēl joprojām pārdzīvo par vectēva nokļūšanu uz Dobeles slimnīcas operāciju galda. Taču vēl lielāku šoku rada apstākļi, kādos vectēvs atradās pēc mediķu veiktajām manipulācijām.

2021. gada 14. janvārī 19:30

Pacienta mazmeita atklāj, ka 93 gadus vecajam kungam tika veikta gūžas operācija, kas gūta pēc kritiena. Sākotnēji bija paredzēts, ka pensionāru vedīs uz Jelgavas slimnīcu, taču Covid-19 apstākļu dēļ pacients tika nogādāts Dobeles slimnīcā. Mazmeita arī norāda, ka vēl pirms operācijas sirmgalvis bija sazvanāms, protams, paužot satraukumu par gaidāmo operāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neilgi pēc operācijas tuvinieki vēl nevarēja sazvanīt sirmo kungu. Savukārt vēl pēc dienas, sazinoties ar slimnīcas nodaļu, saņemts apstirpinājums, ka operācija noritējusi veiksmīgi.

pacienta mazmeita

Uz jautājumu, kāpēc vectēvs neatbild uz telefonu, mums pateica, ka viņš ir piesiets pie gultas. Uz jautājumu, kāpēc, mums pateica, ka viņš pēc operācijas esot uzvedies neadekvāti, gribējis kāpt ārā no gultas. Lai netraumētu sevi, viņš tika piesiets pie gultas.

Mazmeitai vēlāk izdevies sazvanīt vectēvu, kurš sūdzējies, ka vēl joprojām esot piesiets pie gultas. Telefonu tobrīd pie auss esot turējis kāds no slimnīcas darbiniekiem. Palātā citu pacientu nebija. Vectēvs arī sūkstījies, ka tiekot badināts, ir izslāpis un ar sausu muti.

pacienta mazmeita

Mēs bijām arī aizbraukuši uz slimnīcu. Protams, klāt pie viņa mūs nelaida. Mēs aizvedām higiēnas preces, ūdeni. Runājot ar māsiņu, viņa teica, ka vectēvam viss ir kārtībā. Jautājām, vai viņš ir piesiets, viņa teica, ka – nē. Kaut gan nākamajā dienā es zvanīju, viņš [vectēvs] teica, ka ir piesiets pie gultas.

Pēc aptuveni divām nedēļām radinieki atkal ierauga 93 gadus veco kungu. Un pirmais iespaids, vectēvam atstājot ārstniecības iestādi, izrādījies patiesi satraucošs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

pacienta mazmeita

Nu, un saņemšanas brīdis bija šokējošākais. Vectēvs bija nokrities. Protams, mēs viņu nevarējām nosvērt, bet tas bija acīm redzami, ka tie bija vismaz 4, 5 kilogrami. Parunāt viņš, izrādās, nevarēja, jo viņam divu nedēļu laikā nebija ielikta protēze, kā rezultātā deformējās žoklis. Tā mums teica ar medicīnu saistīts cilvēks. Vectēvs teica, ka divu nedēļu laikā viņš praktiski bijis piesiets pie gultas. Ir varējis grozīt tikai galvu. Dzirdināts, ēdināts viņš ir vienreiz dienā. Vēl pie tam tas ir bijis, grūžot rīklē tā, ka viņš ir domājis, ka nosmaks.

Leons Zariņš
Dobeles slimnīcas valdes priekšsēdētājs

Tā kā ir medicīniskas indikācijas, kā valstī ir reglamentētas, tad īslaicīgi, lai nenodarītu kaitējumu pacients pats sev, tas [fiksācija] tiek izdarīts atsevišķos gadījumos. Vai ir konkrēti šajā gadījumā noticis, es nevaru atbildēt, jo personāls man nav ziņojis par tādu gadījumu. Arī dokumentācijā medicīniskajā nav atrodama šāda norāde, ka pacients ir bijis fiksēts.

Zariņš nenoliedz, ka reizēm slimnīcā pacienti tiek fiksēti, taču par konkrēto pacientu slimnīcas vadītājs ir pārliecināts, ka personāls nemelo.

Slimnīcas vadītājs vēl arī norāda, ka, ņemot vērā, ka pacients neesot atradies Covid-19 nodaļā, neraugoties uz ārkārtējo situāciju, pacienta meitai tomēr tikusi dota iespēja klātienē apmeklēt sirmo kungu, lai pārliecinātos par ārstēšanās apstākļiem, taču neviens neesot ieradies.

Te gan jāatkārtojas, ka pacienta mazmeita jau pieminēja, ka nevienam no tuviniekiem šāda iespēja pat netika piedāvāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vectēva radinieki apsver iespēju vērsties uzraugošajā institūcijā – Veselības inspekcijā, lai izmeklētu notikušo Dobeles slimnīcā un medpersonāla rīcību.

vectēva mazmeita

Tagad ir pagājušas divas nedēļas. Vectēvs atkopjas, aktīvi ēd, dzer, pats ar staiguli dodas uz labierīcībām un ir pilnīgi adekvāts. Runā, min krustvārdu mīklas. Un man tas lielākais jautājums, tā sāpe, – vai tiešām 21. gadsimtā mēs esam nonākuši tik tālu, ka ir tik liela nežēlība pret vecu cilvēku?!

Sazinoties arī ar Veselības inspekciju, Veselības aprūpes departamenta vadītāja Dace Roze uzsvēra, “ja slimnīcā bijusi pacienta fiksēšana, tad par to noteikti ir jābūt ierakstam pacienta medicīnas kartē”. Katrā ziņā, inspekcija pašreiz ir informēta, taču, lai veiktu tālākas darbības, ir nepieciešams iesniegums no pacienta vai tuviniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm