“Tā taču ir ņirgāšanās par veciem cilvēkiem!” Lai saņemtu vakcīnu, madonietei jāmēro 50 kilometri līdz Varakļāniem

"Bez Tabu" redakcija vēstules no skatītājiem par Covid-19 vakcinācijas nebūšanām saņem teju no visiem Latvijas reģioniem. Jānis no Madonas sūkstās par apgrūtinošu un arī nepieņemamu loģistiku, proti, liekot pensionārei ļoti cienījamā vecumā mērot vairākus desmitus kilometru, lai saņemtu kāroto vakcīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma
Jānis no Madonas


Mana mamma dzīvo Madonā, viņai ir 82 gadi, un viņa ir pieteikta vakcinēties caur manavakcina.lv. Mamma saņēma īsziņu no Veselības ministrijas, ka viņu vakcinēs Varakļānu veselības aprūpes centrs. No tā izriet, ka viņai būs 50 kilometri no Madonas ar autobusu jābrauc uz Varakļāniem, jāmeklē, kur atrodas vakcinācijas kabinets, un pēc tam stundām jāgaida autobuss, lai atbrauktu atpakaļ. Viņa pat autobusā nevar iekāpt! Citiem senioriem norādīts, ka jābrauc vakcinēties uz Gulbeni, citiem – uz Jēkabpili. Tā taču ir "ņirgāšanās" par mūsu vecajiem cilvēkiem, kas tāpat jau ir visneaizsargātākie. Izskatās, ka Madona atrodas meža vidū. Vai šī loģistika Vakcinācijas birojam šķiet normāla, vai viņi uzskata, ka tā mēs savakcinēsim savus Latvijas iedzīvotājus un izskaudīsim Covid-19? Cik cilvēku mēs šādā veidā "pazaudēsim", ja viņi ar sabiedrisko transportu braukās šurpu turpu? Jo sabiedriskais transports ir viens no Covid-19 perēkļiem, kur var inficēties? Ja Madonā nav darbinieku, kas vakcinē, lai organizē izbraukumus uz vietas!


Jaunizveidotais Vakcinācijas projekta birojs apstiprina, ka šonedēļ saņemtas vairākas sūdzības un iebildumi no iedzīvotājiem Madonas pusē, norādot uz problēmām ar vakcinācijas vietu.


Agnese Strazda

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve


Iespējams, ka šis masveidīgais vakcinācijas process mums parāda atsevišķas vājās vietas, kuras pie lēnākas vakcinācijas mēs iepriekš neesam piefiksējuši. Madonas gadījums ir bijis tas, kuru arī mēs – Veselības ministrijā, Vakcinācijas birojā un arī Nacionālajā veselības dienestā – esam šajā nedēļā identificējuši, un iedzīvotāji mums ir rakstījuši. Jāsaka tā, ka mēs esam bijuši nemitīgā dialogā arī ar Madonas pašvaldību.

</div></blockquote>
Šobrīd arī esot rasts risinājums – vakcinācijas punkta izveide Madonas slimnīcā. Līdz ar to Madonas puses iedzīvotāji, kuri pirms tam tika novirzīti uz Balviem, Varakļāniem vai Jēkabpili, saņems papildu informāciju, un viņi tiks pārcelti uz Madonas slimnīcu, jo šis vakcinācijas punkts esot izveidots pavisam nesen.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties vēl: "Māte pieteicās kā pirmā, bet vakcīnas vēl nav!" Pensionāre no Preiļiem vēl joprojām gaida poti pret COVID-19

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm