tv3.lv

“Tēti atteicās hospitalizēt, kaut viņa stāvoklis bija smags,” meitas pārmet Kandavas mediķiem

Pēc tēta aiziešanas mūžībā meitas raida pārmetumus Kandavas mediķu virzienā par nepilnvērtīgi sniegto medicīnisko palīdzību.

2021. gada 28. aprīlī 19:45

Ar “Bez Tabu” Liene un Evita tiekas zīmīgā vietā Kandavā, uz takas, pa kuru pēdējo reizi staigājis viņu tētis un kur pirms nepilniem diviem gadiem filmēta Liene, pirms viņai pasniegta balva “Latvijas lepnums”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2019. gadā Liene Kuzmina saņēma balvu “Latvijas lepnums” nominācijā “Ģimene”. Savai mātei piedzimusi kā ceturtais bērns 12 bērnu ģimenē. Kad nomira Lienes mamma, viņa, ne mirkli nedomājot, kļuva par aizbildi trim jaunākajām māsām, lai meitenes nenokļūtu aprūpes centros.

Tiekoties ar “Bez Tabu”, Liene un viņas māsa Evita stāsta, kad pirms trim gadiem nomirusi viņu mamma, meitas neesot situšas pie trauksmes zvana par Kandavas ģimenes ārstes darbu, lai gan esot vajadzējis, un iemesli esot bijuši vairāki.

Šoreiz, kad nomiris tētis, nespēj klusēt un raida pārmetumus ne tikai ģimenes ārstes, bet arī Kandavas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta virzienā.

Abas māsas uzskata, – tētim netika sniegta pilnvērtīga medicīniskā palīdzība. Tētim bijis balsenes audzējs. Kad viņa veselības stāvoklis krasi pasliktinājies, tētis ne ēdis, ne dzēris, ne komunicējis, ne reaģējis uz apkārtējiem, izsaukušas neatliekamo medicīnisko palīdzību. Dienesta darbinieki tēti neesot hospitalizējuši un vēl pārmetuši 18 gadus vecajai meitai vecāku dzīvesveidu – alkohola lietošanu, kaut dienā, kad izsaukta ātrā palīdzība, tētis neesot bijis alkohola riebumā, bet gan smagi slims un pēc divām dienām nomiris.

Kandavas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve skaidro, ka pacientus ne vienmēr ir nepieciešams hospitalizēt. Arī šoreiz, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, pieņēmuši lēmumu viņu nenogādāt slimnīcā. Snieguši rekomendācijas, kas pacientam ir jāievēro. Uzskata, – pārmetumi dienestam esot nepamatoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad ātrās palīdzības dienests ieradies, pacienta meita veikusi audio ierakstu, lai nepieciešamības gadījumā ir pierādījumi, ka tēti atteicās hospitalizēt. Tā jau noticis iepriekš.

Uzzinot, ka veikts audio ieraksts, mediķi likuši to dzēst un viens no brigādes pat pārbaudījis meitenes telefonu un izdzēsis audio arī no atkritnes, lai ierakstu nav iespējams atjaunot.

Komentējot šo gadījumu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina neveikt nesankcionētus video un audio ierakstus, jo tas mediķiem traucējot veikt manipulācijas un citus darba pienākumus.

Meitas pārmet arī ģimenes ārstei, ka esot bijusi neatsaucīga, bijis jālūdzas nosūtīt tēti pie speciālistiem, ko daktere darījusi negribīgi, kaut tētim bijis audzējs jau 4. stadijā un epilepsija. Pārmetumu ārstei esot daudz. Meitas uzskata, ka tētis nomiris nevis no audzēja vai epilepsijas, bet gan bada nāvē. Tētim bija nepieciešama paliatīvā aprūpe un barošana ar zondi. Viņš nav varējis norīt, līdz ar to ne uzņemt pārtiku, ne šķidrumu, strauji zaudējis svaru, bijis bez spēka un nomocījies.

Ģimenes ārste taisnojas, darījusi ko varējusi. Pacients pēdējo reizi esot bijis vizītē pāris nedēļas pirms nāves, tad vēl esot staigājis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna Piebalga
ģimenes ārste

Piederīgos ir jāsaprot, jo vecāku zaudējums (tēvs vai mamma aiziet), tas ir ļoti smags.

Bija nosūtīts gan pie LOR Latvijas Onkoloģijas centrā, gan gatavošanā bija nosūtījums uz datortomogrāfiju balsenei, kakla audiem. Ja piederīgie redzēja, ka viņam ir smagi vai grūti, varēja ātrāk dot vismaz kādu ziņu, ka jāsāk mums aktīvāk rīkoties!

Mēs bijām procesā. Analīzes bija, mums viss bija. Paliatīvā aprūpe mums Irlavā ir iespējama, bet tas nav momentāni dažu stundu laikā atrisināms jautājums. Vajag sagatavot Covid analīzes utt. Tas nav tā, ka uzreiz. No speciālista nebija nekādu rekomendāciju, ka viņš jābaro ar zondi.

Lai izvērtētu, vai ārstniecības pakalpojumi tika sniegti pilnvērtīgi, Veselības inspekcija aicina rakstīt iesniegumu, tad tikšot veikta pārbaude.

Detalizētāks izklāsts “Bez Tabu” video.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm