Tūrfirmas darbinieks biroja priekšā Rīgā nelegāli tirgo e‑cigaretes; klientu vidū lērums nepilngadīgo

Raidījumā “Bez Tabu” vēršas skatītājs, kurš vēlas saglabāt anonimitāti, jo runa ir par nopietnu likumpārkāpumu. Gaišā dienas laikā Rīgā, Blaumaņa ielā, nelegāli tirgo tā dēvētās elektroniskās cigaretes. Turklāt novērots, ka lielākā daļa pircēju ir skolas vecuma jaunieši – nepilngadīgie.

Vairākos skatītāja uzņemtajos un iesūtītajos video redzams, kā viens un tas pats gados jaunais vīrietis bruģētajā Blaumaņa ielā sastopas ar klientiem un nodod dzeltenas krāsas iepakojumus, pretī saņemot skaidru naudu. Turklāt noprotams, ka pircēju itin nemaz netrūkst, vienubrīd apmierinot viena vēlmes, pēc tam steidzot pāri ielai apmierināt nākamo pieprasījumu. Iesūtītos video “Bez Tabu” nodod arī Valsts policijas rīcībā, kas uzsāk izmeklēšanu.

Aplūkojot savulaik Krievijā izveidotās saziņas platformu “Telegram”, kur, visticamāk, rosās arī Blaumaņa ielas tirgonis, atrodam kādu čata grupu, kur bez bēdām Rīgā un arī citviet Latvijā tirgo e-cigaretes un ar to saistītās lietas. Atsevišķi tirgotāji maina savu atrašanās vietu un laiku. Netrūkst pat darba sludinājumu ar piedāvājumu kļūt par preču izplatītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” ierīko slēpni, lai novērotu konkrēto vietu un pieķertu pie rokas kā tirgoni, tā arī pircējus. Tomēr neko aizdomīgu fiksēt neizdodas. Un arī policija neiepriecina. Pēc teju mēneša ilga darba, te plānojot, te atceļot aizturēšanas operāciju, likumsargi spiesti atzīt sakāvi – tirgonis satinis makšķeri un pametis savu rūpalu Blaumaņa ielā.

Skatītāja iesūtītajos video gan redzams, ka tirgonis uz ielas katru reizi iznāk no kādas tūrisma aģentūras ofisa telpām. Uz turieni tad arī dodas “Bez Tabu”.

Rakstam klāt pievienotajā sižetā uzzināsiet, ko izdevās atklāt un kāda atbildība draud par nelikumīgu elektronisko cigarešu tirdzniecību.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm