“Vecīši nokasās līdz nāvei,” pansionāta darbiniece atklāti par kašķa izplatīšanos pansionātā

Pansionāta aprūpētāja norāda, ka iestādes vadība ekonomējot uz ārstniecības līdzekļiem, tādēļ aizvien vairāk pansionāta iemītnieku vidū izplatoties kašķa slimība.

2017. gada 17. februārī 9:54

Dagnija Rīgas domes sociālajā aprūpes centrā “Gaiļezers” par vannotāju strādā nepilnus 4 gadus. No iestādes vadības pat saņēmusi pateicību par ieguldīto darbu. Attiecības strauji pasliktinājušās, kad darbiniece vairākkārt norādījusi uz kašķa izplatīšanos pansionātā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dagnija, pansionāta “Gaiļezers” darbiniece

Pansionātā patlaban būs radīta pilnīgi jauna kašķa ērcītes suga. To ik pa laikam nedaudz piebaro ar ziedēm.

Pansionāta darbiniece norāda, ka jau otro reizi īsā laikā saslimusi ar kašķi. Tas esot pielipis no aprūpes iestādes iedzīvotājiem, kuru ķermeņus klāj kašķim raksturīgi izsitumi, norāda Dagnija. Atgriežoties darbā pēc kašķa izārstēšanas, Dagnija bija pārsteigta, ka vairāki pansionāta iemītnieki turpina slimot ar kašķi, radot risku gan citiem iedzīvotājiem, gan darbiniekiem.

Pēc Dagnijas domām, pansionāta iemītnieku atstāšana novārtā esot apzināta, lai ietaupītu līdzekļus, kurus vajadzētu iztērēt medikamentu iegādei.

Rīgas domes sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” vadība kategoriski noliedz kašķa izplatīšanos iestādē, visi potenciālie slimnieki esot nogādāti pie ģimenes ārsta, kurš nav apstiprinājis saslimšanu ar kašķi. Tāpat iemītniekiem nodrošināta ziede, lai mazinātu ādas niezi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zita Vonda, Sociālā aprūpes centra “Gaiļezers” veselības aprūpes nodaļas vadītāja

Iestādē strādāju divus gadus, šajā laikā nav konstatēts kašķis. Ģimenes ārsts nenosūtīja klientus uz papildu izmeklēšanu, jo nebija tādas nepieciešamības. Lai uzstādītu diagnozi, ka ir kašķis, nepieciešams laboratorisks izmeklējums.

Bez Tabu uzrunātie pansionāta iemītnieki apstiprina, ka vairākas dienas niezējusi āda, taču pēc ziedes uzklāšanas nieze pārgājusi.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm