Vecmāmiņai aizejot mūžībā, ģimene vaino elitāra pansionāta darbiniekus nolaidībā

Rīdzinieces Anastasijas vecmāmiņa Aleksandra pēdējos pāris dzīves gadus pavadījusi sociālās aprūpes centrā “Senior Group” Babītes novada Lapsās, līdz šī gada jūlijā 88 gadu vecumā devās mūžībā. Nelaiķes mazmeita nojauš, ka iespējams tas nebūtu noticis, ja vien iestādes darbinieki pildītu savus pienākumus godam un sniegtu labas kvalitātes medicīnas un veselības aprūpi.

Izvēloties savai vecmāmiņai vispiemērotālo sociālās aprūpes centru, rīdzinieces Anastasijas uzmanību piesaistījis kāds pansionāts Babītes novada Lapsu ciemā – “Senior Group”. Tā iedzīvotājiem solīta iespēja dzīvot un justies gluži kā mājās, kur personāls ir kā ģimene, piedāvāta augstākās kvalitātes veselības un sociālā aprūpe, pastaigas svaigā gaisā un nodarbības, pasākumi senioru priekam. Sieviete, neraugoties uz vairāk nekā 1000 eiro lielo ikmēneša maksu, slēgusi līgumu ar iestādi, vēloties sirmgalvei nodrošināt vislabāko un iesākumā šķitis, ka mērķis izdevies.

Taču ar laiku mainījusies iestādes vadība un kā gadalaiki viens pēc otra nākuši un gājuši jauni darbinieki. Apciemojot sirmgalvi, Anastasija ievērojusi, ka kādreizējā tīrība un kārtība kā gaisā izkūpējusi un tā vietā – putekļi, izmētātas drēbes, saplēsta gultas veļa un nekopta pati vecmāmiņa. Reiz viņa pat atradusi omīti, mirkstam savā urīnā. Strauji pasliktinājusies arī vecmāmiņas veselība – viņa cietusi no muguras sāpēm, biežas vemšanas un uzvarējusi cīņu ar pneimoniju. Anastasija bijusi šokā, kad, atgriežoties pēc pāris nedēļu prombūtnes, omīti satikusi ar sasistu aci. Turklāt sirmgalve mazmeitu nav varējusi atpazīt. Sieviete interesējusies pie personāla – kas noticis, vai atgadījies nelaimes gadījums, taču esot saņēmusi visai vienaldzīgu attieksmi. Paskaidrots, ka kundze sasitusies, liecoties pie skapīša, taču drīz viss sadzīšot. Pēcāk, nokļūstot te vienā, te otrā slimnīcā, atklājies – Aleksandra nupat pārcietusi insultu. Drīz pēc tam viņa slimnīcā mirusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anastasija ir pārliecināta – ja iestādes darbinieki būtu bijuši vērīgi un laikus pamanījuši insulta pazīmes, vecmāmiņu, visticamāk, būtu iespējams glābt. Signālus par iespējamiem pārkāpumiem pansionātā pirms diviem gadiem saņēmusi arī Veselības inspekcija, bet šī gada martā – Labklājības ministrija. “Bez Tabu” komanda dodas nepieteiktā vizītē uz “Seniro Group” pansionātu un pārliecinās par higiēnas prasību ievērošanu iestādē. Tāpat arī tiekas ar darbiniekiem un vadību, lai noskaidrotu – vai viņi piekrīt pārmetumiem un kā vērtē notikušo ar Aleksandras kundzi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm