“Viss kā uz delnas!” Iedzīvotājus tracina e‑cigarešu tirgošana lielveikalos

Bez Tabu skatītāja Illa vēršas raidījumā, norādot, ka Madonas “Rimi” nupat atvērts elektronisko cigarešu, tvertņu un to uzpildāmo šķidrumu tirdzniecības vieta. “Viss pieeajamais sortiments ir brīvi apskatāms visiem veikala apmeklētājiem, arī nepilngadīgajiem,” situāciju kritizē skatītāja.

Illa

2020. gada 1. oktobrī ar likumu tika noteikts, ka tabakas iztrādājumus un arī elektroniskās cigaretes drīkst tirgot tikai aizklātā veidā. Zinu, ka šādas atklātas tirdzniecības vietas ir ierīkotas arī Tukuma un Jēkabpils “Maxima” veikalos. Vai netiek pārkāpts tabakas izstrādājumu tirgošanas likums?

Bez Tabu ierodas Tukumā, lai klātienē aplūkotu vienu no norādītajiem veikaliem. Tuvojoties tirdzniecības vietai, jebkuram zinātājam, kurš kaut reizi dzirdējis par elektroniskajām cigaretēm, uzreiz kļūst skaidrs, ko šeit tirgo. Turklāt prātlauzi atvieglo caurspīdīgais skatlogs un vitrīnas, šeit viss ir kā uz delnas. Protams, smadzenēm vēl palīdz veikala uzvedinošais nosaukums – “Ecodumas”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzrunāto iedzīvotāju domas dalās, proti, vieni vēlētos šos veikalus redzēt labāk ejam, nekā nākam, kamēr citiem ir absolūti vienalga, jo “pīpēs jau tik un tā”.

Pirms tirdzniecības uzsākšanas par to jāziņo Veselības inspekcijai, kas savukārt norāda, ka līdz 14. martam saņemta informācija par 2561 elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu tirdzniecības vietu Latvijā.

Kamēr tabakas izstrādājumi izvietoti aiz necaurredzamām konstrukcijām, tikmēr beztabakas komersanti noteikumus gan interpretē pa savam. Un to Bez Tabu konstatē, apsekojot vairākas tirdzniecības vietas Rīgā. Nelielajā tirgotavā vienā no “Rimi” lielveikaliem, vitrīnu durvis rotā lieli un uzskatāmi beztabakas produktu ražotāju nosaukumi. Zem lielākas lupas liekami arī vairāki veikali tirdzniecības centrā “Domina”. Tikmēr kāda mini tirgotava pa vidu “Akropole” tirdzniecības zāles ejai praktiski visu produkciju paslēpusi aiz tonētiem, matētiem stikliem. Zem lielveikala jumta pat atrodas divi Tukumā jau iepazīti “Ecodumas” veikali – katrā preces izvietotas pa savam – nekādas konsekvences.

Uzņēmuma “Ecodumas” pārstāve Bez Tabu atklāj, ka par veikalu Tukumā līdz šim neesot saņemta neviena sūdzība, taču komersants sola darīt visu, lai notušētu veikala skatlogu un ieeju.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm