tv3.lv

Populārā autoplacī pircējai atkārtoti “iesmērē” skatei nederīgu spēkratu

Dace no Tukuma novada iegādājusies automašīnu Rīgā, Maskavas ielā. Sākumā viss licies cerīgi. Auto pārdevējs devis spēkratam pat 3 mēnešu garantiju. Automobilis esot ievests no Vācijas, un Latvijā tehniskā apskate vēl netika veikta, tā gan jāveicot pašai pircējai.

2019. gada 11. martā 20:25

Pēc auto iegādes sieviete nelaimīga, jo problēmu ar auto esot bijis vairāk nekā saprašanas. Par to ziņoja raidījumam “Bez Tabu”. Dacei pārdevējs apgalvojis, ka auto tehnisko apskati varēs veikt bez problēmām, automašīna esot ļoti labā stāvoklī, taču izrādījies, ka tā vis nav. Tehniskās apskates laikā tika konstatēts, ka automašīnas lukturi neatbilst Eiropas tirgum un ir arī citi defekti, tostarp korozija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārdevējs solīja, ja būs kādas problēmas, tās novērsīs, taču bija laiks veikt jau atkārtotu apskati, bet lukturi joprojām netika nomainīti. Pārdevējs taisnojas, ka sadarbības partneris kavējies ar lukturu piegādi, lai gan esot pat avansu iemaksājis. Varētu lukturus pirkt pie dīlera, bet ļoti dārgi sanākot, maksājot aptuveni 800 eiro.

Pārdevējs solīja, – līdz trešajai tehniskajai apskatei lukturus noteikti dabūšot, pats veikšot tehnisko apskati, par to samaksāšot un atdošot Dacei labā tehniskā stāvokli automašīnu. Gribot, lai “Bez Tabu” atbrauc un nofilmē, ka viņš turējis solījumu.

“Bez Tabu” ir liecinieks, ka beidzot ir veikta atzīme par tehnisko apskati. Pārdevējs stāsta, ka lukturus, ar kuriem var veikt tehnisko apskati, meklējis teju visā pasaulē, un beidzot tie atrasti un nomainīti. Tagad viss esot kārtībā. Kā morālo kompensāciju uzdāvina Dacei pat 100 eiro vērtu “Galactico” dāvanu karti.

Drošs paliek nedrošs, nākamajā dienā Dace lūdz pārbaudīt auto tehniskās apskates vietā. Bija šokā, uzzinot, ka  lukturi ir tie paši, ar kādiem tā bija pirms diviem mēnešiem, kad mašīna viņai pārdota, un ar kādiem nebija iespējams veikt tehnisko apskati jau divas reizes. “Bez Tabu” atkal sazinās ar pārdevēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūrs Mālnieks
“Auto no Vācijas” vadītājs

-Kā varēja gadīties, ka automašīnai tehniskās apskates laikā bija citas lampas, nekā pārdevāt pircējai? -Tur nebija citas lampas. Saprotiet. Man grūti komentēt šo situāciju. Ne jau es mainīju. Servisā mainīja cilvēki. Samainīt samainīja. Tehnisko apskati izgājām.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors apgalvo, ka CSDD video no tehniskās apskates vietas esot labi redzams, ka lampas, ar kādām veikta tehniskā apskate, un lampas, ar kādām saņēma auto Dace jau pēc tehniskās apskates, ir pavisam citādākas. Ar lampām, kādas tagad ir Daces automašīnai, atzīmi par tehnisko apskati nebūs iespējams saņemt.

 

Artūrs Mālnieks
“Auto no Vācijas” vadītājs

– Vai jūs pats nepamanījāt, ka lampas ir citas nekā tehniskās apskates laikā?

-Redziet es neveicu tehnisko apskati. Es esmu uzņēmuma vadītājs, nevis melno darbu darītājs. Mana atbildība ir noteikti.

-Vai šīs lampas tiešām nesamainījāt?

-Nē, padomājiet loģiski, kurš būtu mainījis?

 

Padziļināti pārbaudot informāciju par nopirkto automašīnu, Dace atradusi informāciju, ka pirms četriem ar pusi gadiem viņas automašīnai Vācijā bijis liekāks odometra rādījums, nekā, kad tā viņai pārdota.

Par odometru rādījumu nesakritību pārdevējs taisnojas, ka neko nezinot, jo nopircis no Vācijas ar tādu rādījumu, ar kādu pārdevis, neko neesot mainījis. Dacei tik un tā vairs nav ticības pārdevējam. Gribētu atdot automašīnu un saņemt atpakaļ samaksāto naudu. Uzskata, ka tikusi maldināta un viņai pārdots auto, ar kādu nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē. Pārdevējs atkal “Bez Tabu” sola rast kādu risinājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm