"Prāta vētra" koncertieraksta "Gads bez kalendāra” atskats

2022. gada 28. novembrī 18:14

Ceturtdien, 24. novembrī, grupa “Prāta vētra” prezentēja koncerttūres “Gads bez kalendāra” ierakstu no noslēguma koncerta Mežaparka Lielajā estrādē. Koncerta sajūtas ikvienam iespējams atcerēties, gan baudot “Prāta vētra. Gads bez kalendāra koncerts Mežaparkā” īpašos kino seansos Rīgā vēl līdz 1. decembrim, gan iegādājoties digitālo DVD.

Atgriezties vasaras koncertā tieši tagad ziemas laikā? Jā, un uz lielajiem ekrāniem — atsaucoties uz dziesmas “Gads bez kalendāra” rindiņām “acu plaksti nogurst”, šoreiz patiešām acu plaksti varētu nenogurt, jo koncertieraksts ar “Prāta Vētra” izlases 19 dziesmām būs pieejams uz lielā ekrāna kinoteātros. Tiesa, pretēji lielkoncertam ar teju 110 000 fanu klātbūtni, koncertieraksta pirmizrāde norisinājās krietni ģimeniskākā gaisotnē, klātesot aptuveni 100 īpaši ielūgtiem viesiem un dažiem kvēlākajiem faniem. Šoreiz arī mazākā sastāvā ir pati grupa — proti “Prāta Vētras” bundzinieks un koncertieraksta režisors Kaspars Roga šoreiz sūta sveicienus no saulainās Barselonas.

Tomēr, kāpēc tieši tagad? Koncertturneja šogad norisinājās pēc četru gadu pārtraukuma, kas nu apkopotota koncertierakstā teju tieši pirms Ziemassvētkiem. Šoreiz paši prātnieki prāto, ka vasaras tūres koncertfilma pie skatītājiem pašlaik esot redzama drīzāk praktisku iemeslu dēļ, jo izkonkurēt šī brīža repertuārā redzamās Ziemassvētku filmas vai “blokbasterus” — nav bijis viņu mērķis. Šī koncertieraksta galvenā mērķauditorija, protams, esot gan lielākie fani, gan arī tie, kuri vēl nav bijuši koncertā. Paša Renāra draugu lokā netrūkstot tādu, kuri vienkārši grib atnākt un ieraudzīt, cik tad aktīvi dejojuši koncerta pirmajās rindās.

Laikam jau tikai “Prāta vētra” pat kinoteātrī spēj uzburt koncerttūres sajūtu — parūpējušies par neaizmirstamām sajūtām un līdzīgi kā īstā koncertā, aicina skatītājus vēlreiz piedzīvot tik pat brīvu gaisotni,  ļaujot pauzē tikt pie bezmaksas uzkodām. Tāpat vienā mirklī “Apollo” kino zāle pārtop par mirdzošu jāņtārpiņu jūru, kad grupa, iesildot skatītājus, gluži kā īstā koncertā aicina skatītājus ieslēgt lukturīšus.

Kino teātros koncertierakstus varēs noskatīties Rīgā, Valmierā un arī Liepājā. Turpretim no savām mājām to ikviens varēs noskatīties iegādājoties koncertierakstu DVD formātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm