tv3.lv

“Prieks, ka tādi labi cilvēki ir!” Ogrē veiksme uzsmaida pazudušās naudas īpašniecei!

Ogrē, tieši starp gājēju tuneli un autobusa pieturu “Priedītes”, kādā darba dienas rītā skatītāja Gundega atrada parastu, bet gana vērtīgu aploksni! Lai atrastu aploksnes īpašnieku ar tur esošajiem 350 eiro, Gundega ievietojusi ierakstu “Facebook” profilā, un pēc nepilnas diennakts, pateicoties daudzu sociālo tīklu lietotāju atsaucībai, naudas īpašnieci izdevies atrast!

Gundega
aploksni atrada uz ietves

No rīta eju uz pieturu, lai gaidītu tur savu kolēģi, un redzu aploksni uz trotuāra. Parasti es neskatos ne pa labi, ne pa kreisi, bet šoreiz man kāds lika paskatīties. Kad es ieraudzīju to lielo naudas summu, tad es sapratu, ka nebūs grūti atrast īpašnieku. Aploksne bija ļoti zīmīga, jo summa bija noteiktās naudas zīmēs un vēl bija uzraksts – pensija. Pirmā doma bija, ka tā ir izkritusi kādam pensionāram. Biju patīkami pārsteigta, ka kārtējo reizi mūsu sabiedrība var īslaicīgi mobilizēties uz mazu, bet labu darbu.

Aploksnes īpašniecei šādi gadās jau otro reize, bet abos gadījumos veiksme ir stāvējusi blakus, tāpēc arī mēs sveicam laimes krekliņā dzimušo sievieti!

Sanita
priecīga par atrasto naudu

Manī bija iekšējs miers, jo es zināju, ka nauda atgriezīsies, manā dzīvē šis ir otrais gadījums, kad man pazūd kaut kas vērtīgs un labi cilvēki man atdod atpakaļ. Tas arī bija pirms desmit gadiem, 13. datumā. Prieks, ka tādi labi cilvēki ir, jo es necerēju, ka tā var notikt dzīvē.

Marija Ābeltiņa
psiholoģe

Kad mēs varam kādam palīdzēt un, ja rezultātu, ko varam panākt kopīgiem spēkiem, redzam diezgan ātri, mums rodas gandarījuma un prieka sajūta. Kā sociālām būtnēm mums ir ļoti svarīga saikne ar apkārtējiem cilvēkiem. Viens no veidiem, kā mēs to varam piedzīvot- ieliekot sociālajos tīklos kādu informāciju un daloties ar to, lai palīdzētu kādam, piemēram, gadījumos, kad kaut kas pazudis.

Tomēr Gundega meklēšanas procesā saņēma arī ne vienu vien ziņu no viltniekiem, bija gan zvani, gan rakstiskas ziņas no cilvēkiem, kuri centās iegūt aploksni savā īpašumā. Digitālā mārketinga eksperts Artūrs Mednis sociālos tīklus sauc par lielisku vietu, kurā var palīdzēt citiem cilvēkiem. Šis gadījums pierāda, ka ar sociālo tīklu spēku reizēm var paveikt neticamo, jo “Facebook” lietotāju skaits Latvijā sasniedz vairāk nekā vienu miljonu!

Artūrs Mednis
sociālo tīklu guru

Tiesa, ne vienmēr mēs varam novērtēt, vai tas ir patiesi, vai nē. Respektīvi, gadījumos, kad dažādas lapas aicina dalīties ar informāciju, kad pazudis kāds cilvēks, tādos brīžos ir jāizvērtē un jāprot atšķirt viltus informācija. Nevienam medijam Latvijā nav tik daudz lietotāju kā “Facebook”, tāpēc ir jauki, ja varam panākt šādas lietas.

Tomēr jāpiebilst, ka katru instrumentu, arī virtuālu, jālieto atbilstoši tā instrukcijai un paredzētajam nolūkam!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm