tv3.lv

Privātais bērnudārzs vecākam piemēro simts procentu atlaidi visiem pakalpojumiem, pēcāk pārdomā

Rīgā, Apes ielā, atrodas pirmsskolas izglītības iestādes “Karlsons” filiāle, kuru apmeklē “Bez Tabu” skatītājas atvase. Pērnajā gadā bērna vecākiem atnāk paziņojums, ka viņiem pienākas rinda pašvaldības dārziņā, bet tik viegli prom no privātās iestādes bērnu nelaiž.

2018. gada 28. martā 12:19

“Kad vadītāja uzzināja, ka iesim uz pašvaldības bērnudārzu, pateica, ka mūs nekur nelaidīs. Mums uz diviem gadiem piedāvāja noslēgt papildu vienošanos, kura bija ļoti izdevīga,” stāsta māte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentā, kas nonāk “Bez Tabu” rīcībā, lasāms, ka māmiņai divus gadus, līdz 2019. gada augusta beigām, par bērnudārza pakalpojumiem un bērna ēdināšanu absolūti nekas nav jāmaksā. 00,00 eiro. Pēkšņi šā gada februārī tiek paziņots, ka par ēdināšanu tomēr jāmaksā. Kādēļ? To vēlamies noskaidrot no bērnudārza vadītājas. Iestādes durvis ciet, uz zvana pogas spaidīšanu neviens nereaģē. Pie stiklotajām durvīm darbiniece parādās tikai pēc pieklauvēšanas un pazūd. Iekšā redzams personāls, bet pie televīzijas neviens parunāties neiznāk.

Tikai pēc tam, kad sazvanīta bērnudārzu direktore, uz tikšanos atbrauc uzņēmuma valdes loceklis Norberts Andersons.

Norberts Andersons
uzņēmuma valdes loceklis

Mēs šādu bezmaksas pakalpojumu vairs nevaram sniegt, jo mums nācās mainīt bērnudārza telpas.

Bet vecāks nav vainīgs, ka uzņēmumam jāmaina telpas. Līgums ir noslēgts. Bērnudārza vadībai pie sirds neiet tas, ka vecāks ir vērsies gan Veselības inspekcijā, gan Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Starp citu, ir zināms, ka kamēr runājam, bērnudārza darbinieki virtuālajā “čatā” ar vecākiem izplata ziņu, kurā lūdz tos ar “Bez Tabu” nerunāt, ka personāls esot stresā utt. Vai šim bērnudārzam ir tik teicama situācija, ka viņi var piešķirt šādas atlaides, par kurām sapņotu ikviens vecāks?

“Mēs [Izglītības kvalitātes valsts dienests] iestādē veicām pārbaudes. Mēs secinājām, ka ir zināmas komunikācijas problēmas, kā arī to, ka līgums ar vecāku varētu būt sastādīts korektāk. Tā ir privātā iestāde, viņi paši nosaka maksāšanas kārtību.”

Tātad šis jautājums jārisina civiltiesiskā kārtā, valsts instance neiejauksies. Vietā atgādināt, ka “Bez Tabu” bērnudārza “Karlsons” nosaukumu izdzirdēja jau 2013. gadā. Tad iestādes telpās Juglā, lai arī ēka nebija nodota ekspluatācijā, pretlikumīgi atradās bērni, un jau toreiz pa iestādi grozījās kungs vārdā Norberts. Nākamā reize bija gadu vēlāk, kad bērnu pieskatītājiem sanāk konflikts ar mājas īpašniekiem un nebija skaidrs, vai iestāde atkal strādās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm