tv3.lv

“Rezultātā pazuda gan briketes, gan nauda!” Izdevīgs piedāvājums izrādās krāpšana!

Tuvojoties apkures sezonai, Diānas ģimene iegādājās briketes kurināšanai internetveikalā “alilat.lv”, samaksājot par tām 630 eiro, diemžēl pirkums adresātu nav sasniedzis vēl šodien!

Diāna
neizpratnē par situāciju

Tētis ar mammu vasaras beigās pasūtīja briketes. Atnāca īsziņa, kad piegādās pēc pāris dienām, viņi aizskaitīja naudu. Beigās bija tā, ka neatnāca ne briketes, ne varēja piegādātājus sazvanīt. Rezultātā pazuda gan briketes, gan nauda. Internetveikals, ko skatījāmies, uz to brīdi arī vairs nebija aktīvs.

Pasūtījuma sagatavotajā rēķinā kā saņēmējs norādīts SIA “Ali Truck”, kurš kā piegādātājs bija minēts arī firmas “Alilat” mājaslapā. Diāna arī vairākkārt sazinās ar firmu “Ali Truck”, bet tās pārstāvis attaisnojas, ka kaut ko tādu dzird pirmo reizi.

Diāna
neizpratnē par situāciju

Maksājums bija jāsūta uz SIA “Ali Truck”. Sazinoties ar pašu “Ali Truck”, viņi atbild, ka neko nezina par briketēm. Tad viņi necēla man, aizsūtīju īsziņu, paprasīdama, vai tas konta numurs pieder viņiem. Tad pārstāvis man atzvanīja un teica, ka tas nav viņa konta numurs un viņam visu laiku zvana dažādi cietušie, bet viņš nesaprot, kāpēc tur ir iesaistīts. Pēc tam mēs uz to konta numuru mēģinājām nosūtīt vienu centu, norādot savu vārdu, pēc tam arī Valsts prezidentu. Abos gadījumos nauda aizgāja uz vienu un to pašu konta numuru.

Diemžēl ar norādīto uzņēmumu “Alilat” sazināties mums neizdodas, savukārt iesaistītais “Ali Truck” firmas pārstāvis arī mums apgalvo, ka nav lietas kursā par situāciju.

SIA “Ali Truck” pārstāvis

Jūs apmānīja interneta krāpnieki, tāpēc iesaku uzreiz rakstīt iesniegumu policijai. Es neesmu neko Jums pārdevis, jūs apmānīja interneta krāpnieki, kuri izmanto citas firmas datus.

Šajā slazdā iekrituši ne viens vien brikešu pircējs, tāpēc Diāna vēršas ar iesniegumu policijā, un arī pat pēc vairākām sūdzībām un atsauksmēm neveiksmīgi iekrīt arī citi!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne
briketes nav saņēmusi

22. decembrī sapratām, ka līdz svētkiem briketes nedabūsim un telefona numuri nav aktīvi. Tajā pašā vakarā “Facebook” zem kaut kādiem negatīviem komentāriem atradu cilvēkus, kuri ir šādā veidā aizsūtījuši naudu un preci nav saņēmuši.

Uzņēmuma mājaslapa šobrīd vairs nedarbojas, pēdējo reizi aktīvisti tur uzdarbojās novembrī. Šobrīd policijā ir apzinātas iespējamās vainīgās personas, pamatojoties jau uz augustā notikušo.

Krista Andersone
Valsts policijas pārstāve

Saistībā ar minēto gadījumu Valsts policijā ir saņemts 21 iesniegums, no kuriem sešos gadījumos izkrāptā summa pārsniedz 500 eiro, un ir uzsākts kriminālprocess. Par šādu nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Ja maksājumi veikti no vienas un tās pašas bankas, tad pastāv iespēja, ka uzņēmuma rekvizīti izmantoti ļaunprātīgi.

Jānis Krops
“Swedbank” pārstāvis

Ja esat vienas un tās pašas bankas klients, uz kuru maksājums norādīts, tad iekšbanku maksājumos ir nozīme, kam pieder konts, šajā gadījumā ir konta numurs un konta īpašnieka vārds, uzvārds vai firmas juridiskais nosaukums. Tad klients nevar aizskaitīt maksājumu, ja pareizs ir tikai konta numurs. Starpbanku maksājumos šādi varētu gadīties, jo tur izšķirošais ir konta numurs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ilggadējais jurists vairākkārt atgādina, ka, iepērkoties internetveikalos, garantija par iegādāto preci nekad nebūs uz visiem simts, aicinot cilvēkus neiekrist zemāko cenu tīklos!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm