tv3.lv

Ar rīdzinieka deviņdesmitajos gados zagto pasi reģistrē uzņēmumu, no kura nevar atbrīvoties līdz šim

Rīdzinieks 1993. gadā kļūst par zādzības upuri – ļaundari apzog viņa māju Purvciemā, līdzi paņemot svarīgus dokumentus un pasi. Vēlāk viņš uzzina – uz viņa vārda ar zagto pasi izveidots aizdomīgs uzņēmums, bet viņš pats uzdots par tā direktoru. Atsvabināt sevi no nevēlamā amata neizdodas jau 30 gadus.

Rīdzinieks Normunds par savu saistību ar mistisko uzņēmumu uzzinājis pavisam nejauši – īsi pēc mājas apzagšanas, kad pie viņa mājās ieradušies nelūgti viesi.

Normunds
Direktors pret paša gribu

Direktors pret paša gribu

“Pie manis atbrauca cilvēki, sportiska tipa cilvēki tādi, agresīvi, prasīja, kāda saistība man ar firmu “Krin”. Es raustīju plecus, pirmā dzirdēšana man vispārībā. “Nu, kā, Tu esi firmas direktors, prezidents!” Pirmā dzirdēšana! Izrādījās, ka tā firma reģistrēta uz zagtiem dokumentiem, uz manas zagtās pases.”

Toreiz sportiskā tipa vīrieši Normunda mājās viesojušies vairākkārt, ar iebiedēšanu un ieroču vicināšanu cenšoties izvilkt kādu informāciju par mistisko “Krin”. Rīdziniekam arī zvanījuši sveši uzņēmēji, draudot par viņu ziņot policijai. Kāds no viņiem savu vārdu turējis.

Normunds
Direktors pret paša gribu

“Izmeklētājs toreiz uzprasīja, kāda man saistība ar firmu “Krin”, es saku: “Pirmā dzirdēšana”. Tad laikam pagāja vēl kādi trīs mēneši, man piezvanīja no Rēzeknes policijas iecirkņa, bet kas saistīts ar robežsardzi. Viņš teica: “Tika cilvēks aizturēts vilcienā, tā ir jūsu pase?” Paskatos, jā, tā ir mana nozagtā pase. Bet tur ar aci varēja redzēt, ka tas ir rupjš viltojums, jo lapā fotogrāfija bija no citas vietas ielīmēta. Es saku: “Tādā gadījumā, kur ir tas cilvēks aizturētais?” “Ui, viņš no policijas iecirkņa ir aizmucis.”

Kas notika ar 93. gadā ierosināto krimināllietu, Normunds nezina. Trīsdesmit gadus viņš dzīvoja bez bēdu līdz šī gada vasarā saņēma vēstuli no Valsts darba inspekcijas. Kāds vīrietis nokļuvis slimnīcā ar smagām traumām, kas gūtas darbavietā – leģendārajā “Krin”! Kā redzams uzņēmumu datubāzē “Lursoft”‘ – Krin tik tiešām darbojas vēl šobaltdien, kā tās direktors joprojām norādīts Normunds un uzņēmuma adrese – Normunda mājas. Valsts Uzņēmumu reģistra mājaslapā rakstīts – firma nodarbojas teju ar visu – sākot no valūtas maiņas operācijām, beidzot ar celtniecības pakalpojumiem. Kontaktinformācija nav atrodama nevienā publiski pieejamā datubāzē, tāpēc sazināties ar uzņēmumu nevaram.

Normunds ir neizpratnē, kā lai atsvabina sevi no nevēlamā amata? Kā uzņēmumu likvidēt? Lai piekļūtu dokumentiem par firmu LR Uzņēmumu reģistrā, esot jārēķinās, ka tas ir maksas pakalpojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmumu reģistra Komersantu un uzņēmumu reģistrācijas nodaļas eksperts-valsts notārs Armands Bikovskis atklāj, ka Uzņēmuma reģistra portālā [email protected] ikviens var iegūt informāciju par uzņēmumiem, piemēram, aplūkot kāda konkrēta uzņēmuma nosaukumu, juridisko adresi, īpašnieku/us, amatpersonu/as. Papildus esot iespējams pasūtīt kopijas no reģistrācijas lietas, kas bija pievienota uzņēmuma pieteikumam. Šāds pakalpojums izmaksā 9 eiro par dokumentu. Izņēmuma gadījumi netiekot pieļauti – par dokumentu aplūkošanu jāmaksā visiem. Arī tiem, kuri, kā Normunds, paši pret savu gribu kļuvuši par uzņēmuma direktoru, tāpēc uzņēmumu reģistrā aicina atstāt lietu policijas rokās. Policija konstatēšot paraksta viltošanas faktu, vērsīšoties reģistrā, kur lemšot, kā vīrietim palīdzēt.

Izrādās, ka tālajos deviņdesmitajos Normundam policijā jau veikta rokraksta ekspertīze un atzīts, ka paraksti atšķiras. Kādēļ krimināllieta noklusa un uzņēmums bez bēdu darbojas joprojām, to policijā nevar atbildēt – nāksies lietu meklēt arhīvā. Policijā gan aicina Normundu vērsties policijā atkārtoti jau tagad..

Elīna Priedīte
Valsts policijas pārstāve

“Šobrīd persona, ja nav iepriekš jau rakstījusi iesniegumā un minējusi šo te gadījumu, ka iespējams uz viņa vārda ir dibināts uzņēmums, ar ko viņam nav nekāda saistība, tad viņam ir atkal jāvēršas policijas iecirknī ar jaunu iesniegumu un jāmin šīs te detaļas, ka uz viņa vārda, visdrīzāk, ir šis te uzņēmums reģistrēts, bet viņš nav ne šī uzņēmuma valdes loceklis, ne amatpersona, ne viņam ir kāda saistība. Tad attiecīgi policija varēs izvērtēt un pieprasīt informāciju no Uzņēmumu reģistra, pārbaudīt personas saistību, izvērtēt, vai personai ir saistība ar uzņēmumu, vai nav.”

Atbildi uz nupat uzrakstīto iesniegumu, kurā, kā stāsta Normunds, lūdzis likumsargiem atbildēt par 1993. gada lietu, vīrietis saņems trīsdesmit dienu laikā no iesnieguma uzrakstīšanas brīža.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm