Rīdzinieku mieru traucē auto, kas rada šāvienu skaņas. Uztjūnēto auto īpašnieki problēmu neredz

Pirms teju divām nedēļām “BezTabu” tikās ar dziedātāju Martu Fabriciusu (ex.Kukarani) un Aiju Vītoliņu, kuru miegs un miers, dzīvojot Rīgas centrā, tiek traucēts. Viņas uztrauc skaļie autobraucēji, kuru auto rada šāvieniem līdzīgus trokšņus.

“BezTabu” komandai izdevās sazināties ar kādu autobraucēju, kura īpašumā ir divi automobiļi, kuri pārveidoti tā, ka rada šīs šāvieniem līdzīgās skaņas – ar Robertu Vītolu, sociālajos tīklos pazīstamu kā @Robyworks.

Roberta populārākajam veidotajam video Youtube.com kanālā ir 3,2 miljoni skatījumu, un viņš atzīst – popularitāti ar satura veidošanu par auto patiesi sasniedzis arī krietni ārpus Latvijas robežām. Tāpēc gribētos domāt, ka Roberts par auto zina daudz. Un, patiesi, viņam ir arī skaidrojums, kāpēc viņa auto ir uztjūnēti tieši šādi.

Roberts Vītols
VIDEO SATURA VEIDOTĀJS @ROBYWORKS

“Man Subaru markas automašīnai tas ir tāpēc, lai nebūtu turbo bedres, negribu tur baigi tehniski līst iekšā. Un tāpēc viņš arī tā kā šauj un ir tas šaušanas troksnis. Bet citai mašīnai man tas ir vairāk tāpēc, ka vienkārši forši izklausās.”

Rīgas pašvaldības policija (RPP), apzinoties, ka šāviena skaņas no automobiļa patiesi var no naktsmiera uzmodināt rīdziniekus, atklāj – nav likuma, kas konkrētajā situācijā ļautu sodīt. Vienīgā atbildība, kas ir paredzēta par sabiedriskās kārtības traucēšanu, ir huligānisms. Un šajā gadījumā skaļie autobraucēji kā huligāni nekvalificējas.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

“Huligānisms likumā ir sabiedriskās kārtības traucēšana, kas izpaužas pārkāpjot vispār pieņemtās uzvedības normas un, kā rezultātā, ir traucēts iestāžu darbs vai tamlīdzīgi.”

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola saprot, cik lielas neērtības šī situācija rada Rīgas iedzīvotājiem. Viņa atklāj, ka Rīgas dome kopā ar pašvaldības policiju jau strādā pie priekšlikumiem un grozījumiem ārējos normatīvajos aktos, un ar tiem plānots iet pie nozares ministrijas – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM). Rīgas vicemēre norāda – šobrīd nav ne tikai likuma, kas trokšņotājus regulētu, bet nav arī fizisku trokšņu mērierīču. Tai pat laikā Francijā uz ielām automašīnu radītos trokšņu stiprumus mēra speciāli trokšņu radari. Linda Ozola šādu opciju uzskata par izskatāmu arī Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Roberts Vītols
VIDEO SATURA VEIDOTĀJS @ROBYWORKS

“Tas ir fantastiskākais, kas ir radīts pasaulē. Manuprāt, šī te mūzika ir ļoti nomierinoša, šīs te skaņas… es pats personīgi eju gulēt, uzliekot šīs skaņas 30 minūšu ierakstu un aizmiegu pie šīs mūzikas, un arī mani kaķi guļ pie šīs mūzikas, tāpēc es nesaprotu vispār, par ko ir runa.”

Un, lai arī skaļās auto radītās skaņas sauc par baudu ausīm un dvēselei, Roberts aicina gan iedzīvotājus, gan autobraucējus panākt solīti pretī viens otram un būt iecietīgiem. Tikmēr Rīgas vicemēre cer jau nākamo vasaru uzsākt ar jaunu regulu trokšņu mērīšanā.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm